Одним із найпопулярніших і найбажаніших солодощів є шоколад. Він містить у собі какао-боби різного ґатунку. Саме вони надають продукту різний смак. Гірка речовина присутня у кожній плитці, оскільки це складник какао-бобів. У чистому шоколаді міститься понад 60% цього компонента, у напівгіркому або десертному — приблизно 50%, а в молочному лише 30%. Чим вищий відсоток какао, тим шоколад вважається більш справжнім і корисним.

Така плитка шоколаду має яскраво гіркий присмак і аромат, його ціна трохи вища, ніж в аналогічних товарів. Під час приготування справжнього шоколаду ще використовують пасту, какао терте й цукрову пудру. У них можуть додавати горішки, родзинки, мармелад, печиво або інші компоненти.

Різновиди й сорти шоколаду

Какао-боби ростуть на спеціальних деревах у тропіках. За походженням виділяють американські, азійські, африканські. Вони можуть бути сортовими та благородними. Цей показник впливає на підсумковий результат і готову продукцію.

За змістом какао в шоколаді виділяють такі види продукту:

  • Білий. У нього не входять боби, тому деякі кулінари не вважають його шоколадом. У ньому присутні паста, ванілін, молоко й інші добавки.
  • Молочний. Найпопулярніший товар серед жителів планети. У нього додається молоко або сухі вершки, що робить звичайний чорний шоколад ніжним із незвичайним смаком і ароматом.
  • Темний. Виготовляють його з тертого какао, пасти й цукрової пудри. Також у нього можуть додавати ванілін, горіхи, родзинки та інші добавки.
  • Чорний. Найкорисніший варіант. Він є основою для всіх інших видів. Складається він із какао-бобів, пасти й цукрової пудри.

За наявності інгредієнтів у складі та способу їхнього оброблення виділяють продукцію таких типів: звичайний, десертний, пористий, з начинкою, спеціального призначення. Для приготування першого типу використовується стандартний рецепт приготування. У ньому міститься 63% цукру та 35% маси какао. Десертний різновид є унікальним і особливим, оскільки він готується з благородних сортів какао-дерева. У нього також додається цукор і маса какао. Пористий тип — це різновид десертного. Він виготовляється за спеціальною технологією приготування, що дає змогу добитися такої структури.

Товари з начинкою бувають найрізноманітнішого типу — з горіхами, кремом, фруктами, мармеладом, желе, помадкою і под. Її потрібно додавати в продукт не більш як на 50% від загальної маси товару. Шоколад спеціального призначення виготовлений для людей на дієті або з цукровим діабетом. Щоб вибрати, який шоколад найкращий, потрібно всіх їх спробувати й зробити свій вибір. Всі продукти індивідуальні й особливі за своїми смаковими якостями й ароматом.

Користь і шкода від шоколаду

Користь продукту визначається за кількістю корисних елементів для людського організму. Відомо, що цей десерт впливає на нервову систему, покращує настрій, знижує втому та знімає депресію. Продукція з какао покращує роботу серцево-судинної системи й мікроциркуляцію крові. Якщо вживати якісний товар у маленьких дозах, то його калорійність не зіграє ролі й до того ж знижується шанс розвитку інфаркту. Мінерали, що містяться в складі продукту, потрібні для кісткової та м'язової тканини, нігтів і зубів. А магній покращує роботу головного мозку. Підвищується тонус організму, і людина отримує новий заряд енергії. Шоколад рятує багатьох жінок під час вагітності від депресій і розладів. Також допомагає під час складання іспиту, співбесіди або інших важливих справ.

Корисні властивості продукту також поширюються й на косметологію. Його використовують як протибактеріальний та протизапальний засіб, і для омолодження шкіри. Він також слугує гарним продуктом для пілінгу, очищення шкіри й додання їй тонусу. Його рекомендується застосовувати для зміцнення волосся. Присутність у продукті кофеїну сприяє росту волосся і стимуляції кровообігу в шкірі голови.

Окрім всіх очевидних переваг продукту є й низка негативних властивостей. Від нього можуть з'являтися проблеми на шкірі, руйнується емаль і з'являється карієс на зубах. Насправді всі ці порушення відбуваються через зайве вживання шоколаду. Якщо збалансувати його приймання, то організм буде отримувати тільки позитивні властивості, покращувати свою роботу й людина стане щасливішою.

Поширені питання та відповіді

Шоколад: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Шоколад чорний Світоч Ексклюзив з вишневою начинкою 240 г (8593893774094) 148₴
Шоколад молочний Nestle Orion Studentska Арахіс з желейними шматочками та родзинками 170 г (8593893779983) 117₴
Шоколад молочний Світоч зі шматочками печива, чорничною начинкою та начинкою з молоком 235 г (8593893774117/8593893788343) 149₴
Бельгійський чорний шоколад Callebaut для напоїв 1 кг (5410522518412_5410522545999) 517₴
Показати ще