Сучасні господині часто розмірковують над вибором нового посудомийного засобу. Треба, щоб засіб був якісним, безпечним, за розумною ціною. Виробники пропонують усе нові гелі, рідини, порошки, серед яких треба обрати найефективніший засіб.

Критерії вибору посудомийного засобу

Основне призначення засобу — швидко та якісно відмити посуд, щоб на ньому не залишалося патьоків і щоб він не чинив шкідливого впливу на шкіру рук. Сучасні засоби легко впораються з будь-якими забрудненнями, але наскільки вони екологічні, чи можна їх використовувати часто, чим мити дитячий посуд або посуд для людей, які страждають на алергію?

Усі засоби призначені для ручного миття або машинного в посудомийній машині. До ручних належать:

  • Рідкі або гелеподібні — вони комфортні у використанні, завжди мають зручну упаковку. Ними можна відмити жирні забруднення навіть холодною водою. Це економічні препарати. Досить невеликої кількості, щоб помити чимало посуду. Вони дають рясну піну. Однак, щоб добре їх змити, потрібне дуже ретельне полоскання, інакше засіб залишається на поверхні посуду.
  • Абразивні або порошки — дуже ефективні варіанти, якими можна не тільки відмити посуд, але й очистити каструлі, сковороди, раковини. Потрапляючи на шкіру, порошки не вбираються. Однак через порошкувату структуру ці засоби можуть забиватися в мікротріщини, звідки їх складно вимивати. У їхньому складі часто наявні агресивні хімічні елементи, а також вони можуть дряпати поверхні.

Рідкі засоби ідеальні для столового посуду, а абразивні підходять для чищення серйозних забруднень. Порошками не треба чистити тендітний, срібний або керамічний посуд, оскільки можуть залишитися подряпини. В інтернет-магазині Розетка можна придбати засоби для ручного миття від відомих брендів.

Засоби для посудомийної машини мають бути спеціальними. Для миття в машині не підходять варіанти для миття посуду вручну. Вони можуть навіть призвести до поламання дорогої техніки.

  • Гель — найпопулярніший і безпечний варіант. Він не дряпає посуд, швидко розчиняється й легко змивається. Ідеально підходить для будь-якого столового посуду;
  • Порошок має ті ж властивості, що й аналог для ручного миття.
  • Таблетки — найекономніший тип. Це може бути тільки мийний засіб, а може бути 3-в-1: крім мийного, засобу містити пом'якшувач води й ополіскувач. Таблетки неефективні для коротких циклів миття, у цьому разі вони можуть не до кінця розчинитися.

Крім перерахованих засобів, для миття посуду в машині можна застосовувати пом’якшувачі, ополіскувачі, освіжувачі.

  • Ополіскувач допомагає уникнути патьоків, запобігає тьмяності посуду через жорстку воду. Він утворює плівку, безпечну для здоров'я, що надає блиску столовому посуду.
  • Застосування засобів для пом'якшення води допоможе розчинити шкідливі для деталей машини речовини, запобіжить скупченню нагару та накипу на нагрівальних елементах. Пом'якшувач під час полоскання швидко змивається з посуду.
  • Освіжувач видалить небажані запахи та додасть тонкого аромату самому посуді й техніці.

І ще одна категорія посудомийних засобів — виключно для дитячого посуду.  Це найбезпечніші й екологічні засоби. Вони не містять ароматизаторів, не викликають алергічних реакцій, швидко та повністю змиваються.

Склад засобів для миття посуду й упаковка

Усі засоби для миття посуду діляться на неорганічні й органічні.

Неорганічні — до їхнього складу входять поверхнево-активні компоненти, які сприяють видаленню забруднень, але не завжди є безпечними. Чим рясніша піна, тим більше в складі міститься таких речовин. У разі використання таких засобів найкраще застосовувати рукавички та губки для миття посуду, кухонні скребки. Крім них, додаються фосфати, луг, хлор. Неорганічні можуть бути слабо- і сильнолужними. Слаболужні підходять для дбайливого миття, а сильнолужні агресивніші та видаляють сильні забруднення.

Органічні — у їхній основі містяться рослинні компоненти, які розкладаються під час миття. Це безпечні, екологічно чисті засоби, які не викликають алергію, не чинять шкідливого впливу на шкіру рук. Це, переважно, концентровані засоби, вони економічні, але мають вищу вартість. У них наявні ефірні олії, різні екстракти, алое.

Щодо упаковки, то рідкі й гелеподібні посудомийні засоби завжди розливаються у пластикові ємності. Часто такі контейнери обладнані дозаторами для економнішого використання. Для порошків ідеальні циліндричні контейнери з отворами на кришці. На упаковці завжди надається інформація про засіб — виробник, склад, заходи безпечного використання.

Щоб купити засоби для миття посуду, не треба витрачати вільний час на відвідування господарських крамниць. В інтернет-магазині Розетка є вибір не тільки засобів для миття посуду, а й супутніх товарів — губок різного призначення, щіток, серветок для прибирання.

Показати ще 60 товарів