Для підтримання чистоти на кухні та блиску посуду використовуються спеціальні мийні засоби, які справляються з будь-яким різновидом забруднень: жир, наліт, бруд. Однак, перш ніж купити мийний засіб для посуду, розглянемо різновиди й особливості їхнього використання.

Мийні засоби: особливості застосування

У каталозі на сайті інтернет-магазину ROZETKA™ представлені мийні засоби, як-от:

  • Рідина — це концентрований безфосфатний засіб, який не містить хлору, гіпоалергенний. Делікатно очищає поверхню, не дряпаючи її, використовується для миття кераміки, фарфору, скла та неіржавкої сталі.
  • Гель/бальзам — ефективно справляється з забрудненнями навіть у холодній воді. Гелеподібні засоби не псують шкіру рук, добре піняться. Однак, після використання такого мийного засобу посуд потрібно ретельно промивати під водою.
  • Порошок — підходить не тільки для посуду, але й для чищення раковини, плити, духовки, холодильника та інших кухонних поверхонь. Порошок може залишати подряпини, тому не рекомендується використовувати цей засіб для чищення тефлонового покриття, кераміки, скла та порцеляни.
  • Спрей — швидко й ефективно видаляє будь-які різновиди бруду. Достатньо просто нанести засіб на забруднену зону, залишити на 10-15 хвилин, після чого змити водою. Не містить фосфатів, хлору та інших небезпечних для здоров'я компонентів. Має антибактеріальний ефект, не дряпає поверхню.

З чого складається мийний засіб?

Для ручного миття кухонного начиння всі мийні засоби можна згрупувати за складом на неорганічні й органічні.

Головним компонентом неорганічних є ПАРи. Завдяки цим поверхнево-активним речовинам можна очистити поверхню від будь-якого роду забруднень. Однак, ПАРи негативно впливають на людський організм. Тому, вибираючи неорганічні мийні засоби, звертайте увагу на вміст ПАРів, не має перевищувати 5%. У складі таких мийних також можна натрапити й на інші шкідливі речовини, наприклад фосфати, хлор, луг.

До складу органічних входять речовини тільки рослинного походження, які повністю розчиняються у воді та не залишають слідів на посуді. Вони безпечні та гіпоалергенні.

Для дитячого посуду рекомендується використовувати тільки органічні засоби.

Яку упаковку мийного засобу вибрати?

Рідкий або гелеподібний мийний засіб фасується в прозору або ж непрозору пластмасову ємність. Такий флакон найчастіше йде з дозатором для економного використання мийного засобу. Дозатор буває двох різновидів:

  • з висувним ковпачком;
  • з кришкою.

Для зручності використання віддавайте перевагу прозорим флаконам, це дасть змогу стежити за рівнем мийного в ємності. А якщо у вас вдома діти, вибирайте дозатор із висувним ковпачком, його складніше буде відкрити.

Порошкуваті засоби фасуються в пластмасові ємності циліндричної форми, на кришці яких зроблено кілька невеликих дірочок.

На кожній упаковці мийного засобу розміщена вся необхідна інформація:

  • склад;
  • виробник;
  • об'єм флакона;
  • спосіб застосування.

Популярними брендами на українському ринку є: Frosch, Gala, Fairy, PRO service, Фрекен Бок.

Показати ще 60 товарів