Бездротові та мобільні рації — інструмент, що має універсальні властивості. Тобто, сфера його застосування максимально різноманітна. Найчастіше, ґаджет можна побачити в представників охоронних служб. Причому, як у начальників охорони, так і в пересічних службовців.

Що таке рації й навіщо вони потрібні

Досить популярними є примірники, призначені для дітей. У цьому разі, пристрій використовують із суто розважальною метою. Модифікації цього типу характеризуються браком деяких технічних особливостей і більшості режимів, властивих оригінальним моделям. Більшість із них не мають функції зв'язку і являють собою звичайний муляж, що слугує просто іграшкою, яка може скрасити дозвілля малюка й подарувати незабутні відчуття. Завдяки дитячим раціям, чадо може відчути себе героєм шпигунських фільмів. Ціна за такі емоції символічна.

Такі девайси часто застосовують для полювання. Ні для кого не секрет, що досвідчені мисливці в гонитві за великою дичиною, воліють полювати парами. Такий метод обіцяє успіх у нелегкій справі, адже удвох набагато легше осадити жертву або загнати в глухий кут. Здійснюючи цей спосіб, не обійтися без зв'язку.  Часом відстань між спільниками може затягуватися до 10 кілометрів. У такому разі, контактувати з напарником просто життєво необхідно, але робити це варто максимально тихо, щоб не злякати тварину.

Як уже стало зрозуміло, використовуватися товар може в багатьох галузях і для різних професій. Зручним він буде і для далекобійників. Стільниковий зв'язок, особливо за кордоном — дуже витратне задоволення. Поготів, на деяких ділянках дороги — є проблеми з мережею. У користуванні такими приладами, подібні негаразди не стануть на заваді.

Технічні особливості та різновиди

Експерти і фахівці цієї галузі класифікують весь товарний ряд, відштовхуючись від головного призначення. З огляду на це, рації бувають декількох типів. Розрізняють такі:

  • Автомобільні. Відповідають стандартам VHF.  Популярні та запитані такі різновиди серед працівників екстрених служб. Наприклад, поліцейські, які патрулюють місто, на машинах просто не можуть обійтися без контакту. Це потрібно для складання повної картини місцевості. Також знадобиться під час нападу або в разі, коли терміново потрібне підкріплення. Не завадять такі модифікації і водіям швидкої допомоги. Їх потребують таксисти, що працюють на службі в одній фірмі.
  • Переносні безліцензійні. Вони не вимагають реєстрації, через що мають деякі обмеження щодо використання конкретних каналів. Також вони обмежені за потужністю. Працюють у всіх європейських країнах.
  • Переносні професійні. До них належать машинні класи. Мають спеціальне середовище застосування. Підходять для відкритого простору і приміщень. Лідером у виготовленні такої продукції прийнято вважати фірму Моторола.
  • Портативні радіоаматорські. Підійдуть тим, хто раніше не мав справи з подібною технікою. Відрізняються цікавим дизайном і порівняно недорогою вартістю.

Основним цільовим призначенням можна вважати комунікацію двох бездротових апаратів. За допомогою спеціального сигналу, два агрегати пов'язані між собою й передають звукові хвилі від одного ґаджета до іншого. Вони можуть виробляти й обробляти радіосигнал. Це необхідно в місцях, де повністю немає мережі.

Принцип роботи радіостанцій, як їх називають фахівці, досить простий. Рацій у наборі часто дві. Вони налаштовані на однакову частоту передавання. Завдяки цьому, два примірники взаємодіють один з одним на відстанях і поблизу.

Дальність приймання вважається одним з основних показників продуктивності та працездатності виробу. Варіації дорогого сегмента можуть функціонувати на відстані до 16 км. Дешевші — до 2 км.

Також варто звернути увагу на такий критерій, як потужність. Він стосується динаміка пристрою. Відповідає за якість звуку. Здебільшого відіграє центральну роль. Цей параметр оцінюють за 5-бальною шкалою. Якщо говорити про звуковий складник — то він передається в мвт. Чим більший показник — тим потужніший і якісніший девайс, згідно з відгуками виробників.

Показати ще 60 товарів