Nintendo Entertainment System (NES) у Північній Америці та Європі, Famicom (від FamIly Computer - сімейний комп'ютер) у Японії, Hyundai Comboy у Південній Кореї, Samurai в Індії - восьмибітна ігрова приставка, популярна в середині 1980-х і на початку 1990-х років.
Уперше консоль з'явилася на японському ринку 1983 року під назвою Famicom, а потім, перейменована на NES, вийшла в Європі та США 1985 року. Новинка виявилася винятково вдалою і зуміла завоювати практично весь американський і японський ринок. Консоль з'явилася з великим пакетом ігор, серед яких найвідомішим і найбільш продаваним стало сімейство ігор Super Mario Bros. Маріо став талісманом корпорації Nintendo. Загалом, за офіційними даними, було продано понад 60 млн приставок і понад 500 млн ігор.
У консолі, як говорилося раніше, є дві офіційні версії NES і Famicom. Нутрощі приставок практично не відрізняються одна від одної. Найбільша відмінність між версіями полягає в зовнішньому вигляді. Японський Famicom для нашого геймера має більш звичний вигляд, адже саме з цієї приставки було зроблено вітчизняну "піратську" підробку, що продавалася на нашому ринку під брендом Dendy. Для неї характерні: вертикальний роз'єм під картриджі, розташований зверху; контролери, що не від'єднуються; порт для підключення різних аксесуарів; і червоно-білий колір.
Для американського ринку дизайн консолі переробили. Корпус вийшов масивнішим і роз'єм для картриджів став розташовуватися глибоко в корпусі. Тож завантаження картриджів відбувалося фронтально. Контролери зробили знімними, і колірна гамма змінилася на поєднання темно-сірого і сірого.
Нутрощі на обох консолях практично ідентичні. Обидві версії працюють на 8-ми бітному процесорі Ricoh 2A03. Але є невеликі відмінності в регіональних версіях. Американські та Японські приставки працюють на стандарті аналогового телемовлення NTSC і мають процесор із частотою 1,79 МГц. Європейські приставки дотримуються стандарту PAL і їхній процесор трохи слабший - 1,66 МГц.
Об'єм оперативної пам'яті 2кб, але вона прекрасно розширюється до 48кб за рахунок пам'яті в картриджі. Як відеоконтролер використовується замовний 8-бітний контролер виробництва Ricoh з 2кб відеопам'яті. Як і з оперативною пам'яттю, відеопам'ять розширюється за рахунок картриджів. NTSC-версія, RP2C02, працює на частоті 5,37 МГц. PAL-версія, RP2C07, працює на частоті 5,32 МГц.
Увага! Стан товару - Б/У. Чудовий зовнішній вигляд. Мінімальні ознаки використання, які впливають працездатність. Економна альтернатива новому товару.
Відгуків ще немає
Станьте першим, хто поділиться своєю думкою!