Відгуки покупців про Маршрутизатор ASUS TUF Gaming AX4200 (90IG07Q0-MO3100)

33 відгуки

Код:  369438294

Залиште свій відгук про цей товар
Отримайте + 300 бонусних ₴ за відгук 
 • Богдан
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Пользуюсь около двух недель. Были траблы с отваливанием, пока не обновил прошивки. Работает стабильно. Первый роутер, которым пользуюсь в жизни. Заявленная скорость соответствует действительности (от провайдера). Вижу много комментариев, что роутер плохой. Лично скажу, что роутер замечательный! Функции свои выполняет на 100%. Не знаю, возможно пользователи что-то делают не так, или может брак. Могу рекомендовать для покупки!

  Переваги:
  Дальность работы для частного сектора
  Недоліки:
  Как ни странно, не обнаружил
  • Вадим

   Если у людей всё нормально с роутером они почти не пишут отзывы, поэтому чаще больше плохих чем хороших, роутер на свои деньги нормальный, в первых прошивках были косяки, как и на любом Асусе. на последних всё более-менее стабильно, да есть лучше, но цена уже не радует совсем, тут есть всё что надо

 • Павел Меркулов
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Проблеми з прошивкою 3.0.0.4.388_33144 (відсутність інтернету за умов увімкнення гостьової мережі та ін.). З того часу вийшла новіша 3.0.0.4.388_33147, в якій, кажуть, це виправлено. Сам не тестував - перевстановив попередню прошивку.
  Підєднав HDD 3.5 дюйма через гаманець з додатковим живленням. Гарно завантажує на нього все що треба і розшарює по мережі (через samba). Хоча iнколи складно встановити Download Master. шкода що для нього нема офлайн ініеаллера чи архіву через який можна було б встановити Download Master на диск вручну.
  Ця модель не під тримується (і не буде) прошивкою Merlin. Якби знав раніше - напевно не вибрав би цю модель роутера.
  За замовчуванням, деякі налаштування розраховані на те що у вас буде меш-мережа. Якщо окрім роутера інших девайсів АСУС ви купляти не збираєтесь - може бути ситуація що проутер буде примусово відключати ващі пристрої щоб вони переключились на ближчу до них точку доступу (якої звісно ж немає). що призводить до коротких, але розривів з'єднання. Було ще щось, але вже забув.

  Переваги:
  Гарні можливості за свою ціну, USB
  Недоліки:
  бувають проблеми з прошивками, потужність сигналу wifi4 (за рівних умов и локації), сумнівні налаштування за замовчуванням чомусь меньша ніж в старенького TL-WR850N
  • Павел Меркулов

   мало бути " потужність сигналу Wifi4 чомусь меньша ніж в старенького TL-WR850N"

  • Вадим

   Потому что это проблема всех современных роутеров, 2,4 это уже атавизм, на него забили

  • Вадим

   Отключите смартконект и не будет у вас отвалов и отключите роуминг

 • Сівочка Ігор
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Відпадав роутер деякий час, зараз знову почав його юзати, поки все ок. Будь-ласка, якщо хтось збирався його юзати як медіа девайс - він не підтримує exFAT!!!! Тільки HFS+, NTFS, vFAT, ext2, ext3, ext4. Завчасно форматуйте диски) Не будьте як я))))

  Переваги:
  Швидкість і юсб
  Недоліки:
  Падає
 • Олександр
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Переважно купляв за наявністю Dual WAN... Ніби то норм, але коли повертається на основний WAN - відвалюється Wi-Fi, допомагає тільки ребут... Також не бачить зовнішній SSD... Ще натикався на інші дрібні глюки, дратують... Якби не глюки - був би дуже непоганий роутер... Якщо не чіпати - робить дуже стабильно...

  Переваги:
  Швидкий
  Недоліки:
  Забагато глюків
  • Олександр

   Невеличке доповнення... Роутер не підтримує exFAT, тільки NTFS...

 • Николай Паламарчук
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Сигнал стал значительно стабильнее и скорость интернета выросла. Встроенная защита от кибератак помогает обеспечить безопасность моей сети. Удобное мобильное приложение позволяет легко управлять настройками даже на ходу. Особенно порадовало качество стриминга и онлайн игр - теперь никаких проблем с задержками и лагами.

  Переваги:
  Встроенная защита от кибератак, родительский контроль, 5 ГГц, стабильный сигнал, высокая скорость.
 • Сергій Шелофастов
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Працює стабільно без проблем, використовую в AiMesh з RT-AX52 по кабелю, все настроїлось швидко. Загально покупкою задоволений.

 • Назар
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Чудовий роутер за свою ціну 4800
  Підтримує 160мгц, швидкість до 700мб/сек, багатоквартирний будинок, багато роутерів, а він пробивається відмінно, пінг достатньо низький і стабільний в іграх, особливо на телефонах. Пробиває 1-3 стіни практично без втрати швидкості, якщо це алюміній, залізо і т.п, швидкість падає серйозно, але для мене це ролі не грає. Рекомендую до покупки)

  p.s швидкість до 65мб/сек в Steam та Epic Games

  Переваги:
  Швидкість, надійність, дизайн, багато дрібних налаштувань
  Недоліки:
  Вага
 • Євген Бондаренко
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Працює відмінно, брав 2 номером до tuf5400 в aimesh. Налаштування зайняло десь хвилин 10 + нонвлення прошивки. все налаштувується з телефону по вайфайю жодних пробем немає. роздає стабільно

  Переваги:
  швидкий, просте налаштування, управління через додаток, aimesh, Є ЮСБ порт
 • Сергей
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Отличный современный роутер на хорошем железе. Взял для работы в системе AiMesh. Удобная настройка и знакомый уже интерфейс.

  Переваги:
  Компромиссная цена для его начинки и возможностей
  Недоліки:
  Разве что цена
 • Богдан
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  сказать, что этот роутер плохой - ничего не сказать
  решил я, значит, что устал от старого роутера и было бы, пожалуй, славно купить роутер несколько дороже, а именно в 3,2 раза, в надежде, что он не будет делать мне мозги (подключу и забуду)
  в первый же день он решил рандомно перезагрузится и начались проблемы с частыми отвалами интернета
  по началу я думал может дело в провайдере, ай-ай-ай, провайдер, но перекинув кабеля на другой роутер, их теперь у меня 3, я обнаружил, что все работает
  это продолжалось несколько месяцев, я терпел, но все в этой жизни заканчивается
  было решено отдать роутер по гарантии на ремонт
  отдал я его, значит, 09.01, а вернулся он ко мне 07,02 с бумажкой где сказано, что проблема не выявлена, роутер исправен
  и вправду, первые два дня он вел себя адекватно, я подумал, что плохо его настроил, ай-ай-ай, Я
  внимательный читатель, должно быть, уже догадался, проблемы начались снова, но иначе...
  теперь интернет мог пропасть только во воздуху (что лечится только ребутом), хотя раньше отваливался и по проводу (отвал без видимых причин, в ребут не уходил)
  вот уже прошло больше недели и я все думал писать ли мне отзыв
  этой ночью эта сволотА ребутнулась 4 раза подряд с интервалов в минут 20
  на этом я прощаюсь с продукцией асус, я, видимо, недостаточно присытился тем, что на материнке АСУС ТАФ гейминг нвме ссд не запустился в быстром слоте
  судя по проверке, все так и задумано и работает корректно
  не исключаю, что у читателя все работает прекрасно и это просто у Меня брак, но к сожалению сотрудник был настолько невменяем, что не смог этого выявить

  Переваги:
  иногда работает
  Недоліки:
  мертворожденный
 • Дмитро Мінкін
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Гарний роутер. Виправдав очікування.

 • Антон Мостовой
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Я задоволений цим роутером

  Переваги:
  Швидкість
  Недоліки:
  Трохи підлітковий дизайн, але радили друзі по мозгам та швидкості і універсальності
 • Максим Дзюбенко
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Перші враження - роутер реально непоганий (купляв на заміну вже досить старому Asus AC58U), відразу відпала проблема неповного покриття квартири по 5Ghz-діапазону, видає 500-700 МБіт/с по бездротовому з'єднанню (як з телефона, S20 FE, так і з ноутбука (Acer Swift 3), при увімкнених 160 Mhz з автовибором каналу), ну і підтримка OVPN/Wireguard стала у нагоді (одна з основних умов, коли обирав роутер, при підключенні з мережі з каналом 300 Мбіт/с на вихід в інтернет, тест видавав 230 "під" підключенням Wireguard, що істотно швидше, ніж до цього, з використанням Raspberry Pi 3 B в якості домашнього VPN - сервера)
  З "жирних" мінусів - не дуже стабільна робота у режимі Dual WAN (без видимої на те причини раптово переуидається на резервний канал, коли з основним все ок, і переривається доступ в інтернет раз на декілька хвилин, без Dual WAN проблем не помічав) та повільна швидкість копіювання на жорсткий диск, підключений до роутера через карман/док-станцію по USB 3.1 та розшарений через SMB (спробував на прикладі 1 SSD та 1го HDD, на читання - 80-100 МБ/с, на запис - 8-20 мб/с, порівняно з старим роутером небо і земля, але якось очікував більшого)

  Переваги:
  Норм вибір, за умови присутності вдома 1Гбіт/с інтернету, та потреби у домашньому файловому сховищі і доступу по VPN, хороше покриття 5Ghz-мережі, швидкість, живлення 12В (зручно резервувати живлення)
  Недоліки:
  Повільна швидкість запису на зовнішній диск, нестабільний Dual WAN
  • Олексій

   Може, проблема в самому провайдері? КС + Тріолан GPON нормально працюють в режимі fail over. Спробуйте змінити алгоритм перевірки - DNS ping, можливо, збільшити кількість спроб до переключення.
   Є інколи проблеми в режимі Load balancing з IP TV (Kyivstar) - сесія переривається, коли підключення йде з іншого провайдера, але можна налаштувати виключення для приставки. Також з тієї ж причини можуть бути проблеми з HTTPS протоколом, але я лише раз помітив таке, F5 допомогла.

 • Дмитрий
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Легко настраивается, удобное приложение для роутера, выдает скорость 900мбит для компьютеров и 550мбит для телефонов, сигнал стабилен в радиусе 10 метров, очень много различных функций, работает от павербанка

 • Роман
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Працює без необхідності у перевантаженнях декілька місяців.
  Гарне покриття.
  Пристрій сторює єдину точку доступа, яка одночасно працює у 2.4 так і у 5 ГГц діпазоні.

  Переваги:
  Легке налашутвання, безліч функцій, підтримка OpenVPN, керування з телефону
  Недоліки:
  Велики габарити
 • Максим Коваль
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Гарний пристрій! Швидкість збільшилася помітно після заміни старого маршрутизатора. Легкий в налаштуванні.

 • Алексей Шиян
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Старенький tp link почав задихатись пр роботі 4k dlna тому вирішив змінити роутер, вибирав між ax4200 та ax5400 виявилось у ax4200 кращій процессор на 4 ядра, максимум вдалось навантажити його на 10% дуже задоволений що можна відключити світло індекаторів, тому в кімнате нарешті стало темно.

  Переваги:
  4 ядерний процесор, бездоганна робота
  Недоліки:
  Не виявлено
 • Денис
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Купил для расширения вайфай сети, у меня был Asus tuf ax5400,  протестировав Asus tuf ax4200 оказался быстрее по железу, так как стоит более новый 4х ядерный процессор MediaTek MT7986A, tuf ax4200 поставил главным в aimesh, ax5400 второстепенным, теперь везде уверенный сигнал вайфай в доме и частном дворе. Постоянно на связи находится около -20 устройств по wi-fi.
  Проблем каких либо, зависаний не наблюдал.
  Питание роутера 12в, можно питать его от аккумулятора...

  Переваги:
  Мощный процессор, WiFi6, dual wan, vpn fusion, wireguard, питание 12вольт
  Недоліки:
  Не обнаружил
 • Саша Мацидон
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Купил на Розетке в место Appel который проработал уже 10 лет. К такому роутеру нужен гигабитный интернет. Тогда функционал раскрывается.

  Переваги:
  Очень много гибких настроек, под каждое устройство.
 • Олександр
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Як на мене це найкраще що можна знайти за його ціну. Свіжа модель, достатньо пробивний. Прості налаштування, в тому числі і безпеки. Більш швидкого за ці гроші я не знайшов.

  Переваги:
  Модель 2023 року, швидкий, пробивний. НЕ рашиський Keenetic!
  Недоліки:
  Геймерський дизайн
 • Олег
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Залишу пару фото, хоча їх багато закинули, він такий же як на основних фото. Вибирав з тиждень між tplink та ax3000. У порівнянні з останнім тут краща плата. До того останніми були d-link dir-815 та старенький asus rt-n12 d1, для першого не дочекаєшся прошивки і все завʼязано на яндекс метриці, другий пережив 7 років, скачки напруги і добре себе показав.
  Тут блок живлення на 12v хорошої якості, доволі важкий, по відгуках очікував дешевший варіант. Перевірив, його можна живити від звичайного powerbank xiaomi на 5v 2.5a. Для тесту використав ще 65w baseus з портом швидкої зарядки (5v, 12v та 19v), де роутер споживав 4.8-5v та 0.8-1.2a при включенні, дальше при 100мбіт пропускній та 95мбіт загрузці 5v 1.9a це 9-10w. У цьому плані вигравав би старенький asus він брав 5v та 0.8a. Чому 5v?? Коли пише 12v на коробці, тому, що кабель адаптер для перетворення з 5 у 12v звісно, це при базових налаштуваннях для комфортної роботи, якщо використовувати весь його функціонал витрати живлення будуть до 30w.
  Брав для часного дому, зразу налаштував smart connect WiFi, щоб система сама вибирала 2,4 чи 5 частоту. Можна Qos активувати. Пристрої ловлять сигнал добре, швидкість завантаження сторінок стала кращою. Але в тих кімнатах, де погано ловило так і не ловить для таких речей краще використовувати, наприклад, Xiaomi repeater, або щось з екосистеми aimesh.
  Доречі раджу зразу оновити прошивку. Найлегше вперше підключитися для настройки через мобільний додаток, але клонування mac адреси легше знайти через web інтерфейс. Написав заявку, до провайдера для гігабітного зʼєднання. Якщо буде щось цікаве відпишусь під відгуком.

  Переваги:
  Швидше грузяться сторінки у браузері, велика кількість функцій про запас, можливість живити від powerbank, WiFi 6, 36 місяців гарантії
  Недоліки:
  Сильно ріжучих око не замітив, думаю решту з прошивкою пофіксять.
 • Михаил Михаил
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Так как до этого пользовался тоже роутером от этой фирмы (asus rt-ac87u), а он стал иногда чудить (то отвалится 5 гигагерцовая сеть, то интернет пропадёт), решил попробовать новинку, вроде как для игр.
  Скорость хорошая, не хуже чем на старом, но имеются нюансы: команда пинг при запросах к роутеру по lan показывала пропажу пакетов, причём от 5% до 25%. Общение со службой поддержки дошло до того, что те посоветовали отдать роутер (которому 2 дня после покупки) в сервис - в ремонт.
  По wi-fi пинг в игре (brawl stars) жёстко проседает - движения в игре рывками или с замиранием персонажа в динамических сценах.
  По lan игра намного плавнее, но всё равно не покидает чувство, что иногда движешься как «в воде».
  Иногда сигнал wi-fi пропадает и подключается телефон автоматом к сотовому оператору (лечится принудительным отключением сотовых данных).
  Сразу отключил модуль 2.4 гигагерца, оставил только 5 гигагерц (так как на 2.4 скорость 15-30 мегабит).
  Режимы ускорения (приоритет для игр) или выбор игрового режима - не дает вообще никаких преимуществ по скорости отклика в игре brawl stars.
  В сухом остатке могу сказать, что устройство вызвало двоякое чувство: с одной стороны в руках современное 4х ядерное устройство, с другой же стороны проблемная работа, будто бы продукт сыроват, а в качестве тестировщика выбрали бедолагу вроде меня.

  Уже имея предыдущий опыт с роутерами асус, установил дополнительное охлаждение, благо выход usb имеется, что значительно упрощает подключение вентилятора.
  Если есть вопросы - задавайте, постараюсь ответить.

  Всем удачи с вашими устройствами :)

  Переваги:
  Внешний вид
  Скорость
  Новое устройство
  Недоліки:
  Пинг высокий, в играх лаги (brawl stars)
  Странная работа по lan (иногда теряются пакеты при команде ping)
  Неудобно расположены порты, тяжело вытаскивать коннекторы - пальцы упираются в козырёк корпуса
  • Олег

   Включи Qos на адаптивний (з пріоритетом Ігри) та Smart Connect, у мене wifi за 4 стіни пробиває 5гц. (на 2/4 поділок у аналітиці роутера та 3/4 відображається у windows). Можливо це лише у мене, але з цими налаштуваннями пропали іконки нестабільного ping у battlefield 4 (вони там досить чутливі і вже якось привик там перевіряти якість з'єднання для гри), такі проблеми були і при старому роутері через wifi. У мене зовнішня антена wifi 6 на системному блоці, для кращого з'єднання думаю докупити додатковий кабель щоб розмістити антену у кращому місці.

  • Віктор

   Якщо у тебе проблема із нестабільним Ping у іграх налаштуй на роутері DNS від Google. У налаштуваннях все прописано лише треба вибрати із переліку

  • Igor

   Михаил, если пингуете роутер по шнурку и идут потери пакетов, то тут что-то не в порядке с "железом". Причем надо проверять и роутер, и кабель, и сетевой адаптер компа. На компе я бы обновил драйвер Эзернет-адаптера. Винда любит ставить свой драйвер, а лучше скачать и поставить родной драйвер или вообще попинговать роутер другим компом или ноутом. На роутере обновите прошивку и сбросте настройки в дефолт после обновления. Эзернет-шнурок можно временно другой использовать для теста.

 • Артём
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  Багатий функціонал, 2.5G WAN, Dual WAN, агрегація LAN портів, висока швидкість Wi-Fi, зручний та зрозумілий інтерфейс.

  Переваги:
  2.5G WAN, Dual WAN, агрегація LAN портів, висока швидкість Wi-Fi
  Недоліки:
  Відсутність 6ГГц, дуже яскраві світлодіоди
  • Igor

   Артем, 6 ГГц поки що не дійшов до цього цінового сегменту. Найдешевша модель з 6 ГГц - RT-AXE7800. Але всьому свій час.
   Щодо яскравих LED-ів, то іх можна просто вимикати на ніч: зайдіть в Адміністрування - Система і там сконфігуруйте кнопку WPS на вимкнення індикаторів.

  • Артём

   Через систематичні відвали Wi-Fi я повернув його впродовж двох тижнів після покупки. Також помітив, що підчас відео дзвінка кожні 5 хвилин з'являється фріз. Перевіряв на своєму старому ASUS RT-N56U B1, фрізи не з'являлися. Налаштовував дві окремі мережі в діапазонах 2,4 та 5ГГц з фіксованими каналами для більшої стабільності.
   Функціонально дуже багатий роутер, але нестабільність Wi-Fi, головної функції роутера, перекреслює всі переваги.
   У відгуках за жовтень бачив такі ж самі проблеми. Дивно, що їх досі не виправили.

  • Igor

   Артем, мабуть Ви там щось недоналаштували, або переналаштували у ВайФай мережах роутера. Відеодзвінки зараз і на більш слабких чи старих роутерах йдуть без проблем. Варто було б скинути налаштування в дефолт, а потім налаштувати підключення до інтернет і ВайФай. А все інше залишити - як є.

 • Евгений Панарин
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  В описании значится как настольный, но есть отверстия для крепления на стену вертикально.

  Переваги:
  Как в описании
  Недоліки:
  Пока не нашел.
 • Сергей Иванов
  Відгук від покупця. Продавець: Rozetka

  ПЕРВОЕ МОЕ ОЩУЩЕНИЕ , ПОСЛЕ ПОДКЛЮЧЕНИЯ , КАК БУДТО КАЧЕСТВО ЭКРАНА СТАЛ ЧЕТЧЕ В ВИДИМОСТИ , А КАЧЕСТВО ПРИЕМА ИНТЕРНЕТА , УДИВИЛО БЫСТРЫ ОТКРЫТИЕМ СТРАНИЦ . БЕЗ ЗАВИСАНИЯ . НЕ ГРЕЕТСЯ , КАК ДО ЭТОГО БЫЛ РОУТЕР АСУС .Я ДАЮ ПРДПОЧЕНЬЕ С БРЕНДОВ ЭТО ASUS /

  Переваги:
  ПОНРАВИЛСЯ , красивый дизайн , который придает ему привлекательность , и создает уверенность в его качестве .что заставило меня преобрести его
  Недоліки:
  НЕ ВЫЯВИЛ ,ОН ДАЛ ПОНЯТЬ В ЕГО КАЧЕСТВЕ , В БЫСТРОЙ И ЛЕГКОЙ НАСТРОЙКЕ
 • Кичигин Дмитрий
  Продавець: Rozetka

  Працює все добре, модель дійсно достойна, але як тиждень перестали підключатися частково пристрої по WiFi половина підключається без проблем, а друга (особливо Apple) дуже довго підключаються і після підключення на пристроях немає інтернету, але якщо переключитися цим пристроєм на один з адаптерів Mesh системи то працює без проблем, вже і скидав налаштування і грався з налаштуваннями, нічого не допомогає, можливо кто стикався?

  Переваги:
  В цілому все ок
  Недоліки:
  Перестали підключатися частково пристрої
 • Олексій Чабанюк
  Продавець: Rozetka

  Користуюсь ним два місяці, ціштовхнувся з проблемою, що відвалюється WiFi мережа швидкості 5Ггц, пропажає зв'язок мережі з цієї швидкістю просто через стіну в 1 кирпич. Якість По бажає кращого

  Переваги:
  Легке налаштування, гарна робота лан порту
  Недоліки:
  Зникає WiFi 5Ггц, просідає швидкість по WiFi
 • Владислав Кугаєвський
  Продавець: Rozetka

  Ні в якому разі не беріть, не коштує того. Взагалі роутери ASUS лише розчаровують, це вже другий роутер яким я користуюся, обидва працювали не стабільно. Цей брав для того покращити якість інтернет зʼєднання під час гри в онлайні, і уявіть собі цей ігровий роутер показав себе гірше, ніж попередник, який був навіть не ігровим. А останнім часом, взагалі просто зависає Wi-Fi зʼєднання в 5 метрах, і коли намагаєшся через додаток оптимізувати для пристроїв зʼєднання, у вкладці "пристрої" всі підключені пристрої відсутні, а коли намагаєшся перезавантажити роутер через додаток, пише помилка, тому мушу кожен раз вставити, йти й витягувати з розетки.
  Із-за не стабільної роботи роутера, я тепер під час робочих онлайн зустрічей мушу кожен раз підключати мобільний інтернет для стабільного відеозвʼязку. Нонсенс.

  Переваги:
  Зовнішній вигляд
  Недоліки:
  Wi-Fi систематично глючить кожен день
  • Артём

   Саме через систематичні відвали Wi-Fi я повернув його впродовж двох тижнів після покупки. Ще помітив, що підчас відео дзвінка кожні 5 хвилин з'являється фріз. Перевіряв на своєму старому ASUS RT-N56U B1, фрізи не з'являлися. Налаштовував дві окремі мережі в діапазонах 2,4 та 5ГГц з фіксованими каналами.

 • Ігор Гайдар
  Продавець: Rozetka

  Працює 5 місяців в парі з TPLink Archer C6. В мережі 8 клієнтів WiFi (смартфони, ноут, TV, принтер), 3 ethernet клієнті (2 компа, NAS).
  Швидкість по WiFi в межах квартири (панельний будинок) ~ 90-400 Мбіт/с
  Швидкість WAN (два підключення до 1000 Мбіт/с) ~ 800-1700 Мбіт/с

  Переваги:
  Хороший та стабільний сигнал WiFi. Подвійне з'єднання WAN.
 • Артур Скрипій
  Продавець: Rozetka

  1. По залізу все ок
  2. Прошивка дуже сира.
  - пункти меню розкидані з дивною логікою. Вже хочь би по алфавіту розмыстили. Дизайн меню "вирві глаз".
  - українська локалізація від Гугл. Краще одразу змінити на English
  - Зміни не зберігаються
  - по кожному чиху роутер перезавантажується. Потім дуже довго приходить до тями.
  - VPN Fusion. Взагаліто ця вкладка на всіх інших роутерах нашої планети називається VPN Client. Маркетологи Asus вирішили мабудь зробити революцію. Назву то вони змінили, але тут не вистачає функціоналу. Нема налаштувань:
  Алгоритм перевірки автентичності:
  Алгоритм шифрування даних:
  MTU:
  MRU:
  Додаткові параметри pppd:
  Налаштування, що залежать від ролі віддаленого VPN-сервера
  Налаштування доступу з боку VPN-сервера:
  (Site-to-Site), NAT трансляція/routing
  Отримувати адреси DNS від VPN-сервера:
  Без цих параметрів неможливо налаштувати роутінг до віддаленої мережі. Тобто працює лише точка-точка.
  Тепер OpenVPN - import конфігурації вертає "File format invalid". Ні хелпа, ні дебагера немає.

  Для мене особисто покупка дуже велике розчарування. Беручи до уваги те що він постіно потребує перезавантаження, то налаштування легко можей зайняти тиждень чи більше. А через тиждень вже опускаються руки, типу хай хочь якось працює.

  Переваги:
  специфікація чудова
  Недоліки:
  жахлива прошивка
 • Ольга Іванова
  Продавець: Rozetka

  Другий маршрутизатор ASUS після RT-AC86U який працював без проблем три роки, але помер під час блекаутів. Данна модель добре тримає сигнал та швидкість при гігабітному тарифі провайдера. При тривалій роботі залишається теплим.
  Підключили зовнішній USB диск, на адміністративній сторінці встановили логін та пароль, надали право на читання та запис. При спробі зайти на диск виникає помилка: "Відсутній доступ до папки. Переконайтесь, що ім'я файлу знайдено правильно, та у вас є дозвіл на доступ до папки".

  Загалом пристрій на п’ятірку з мінусом.
  Побачимо як буде працювати під час блекаутів.

  Переваги:
  Стабільний сигнал та швидкість; Ціна; Зручне налаштування; Гарантія три роки
  Недоліки:
  При включенні довге завантаження діапазону 5 ГГц; На корпусі залишаються відбитки пальців; Застарілий дизайн адміністративної сторінки та додатку; Проблема з підключеним зовнішнім USB диском
  • Представник бренду

   Добрий день, Ольго!
   Подібні проблеми з USB-диском можуть бути при наявності помилок у файловій системі. Спробуйте зробити перевірку диска з виправленням помилок, підключивши його до ПК чи ноутбука. Або зробіть формат USB-диска.
   Діапазон 5 ГГц дійсно стартує довше, ніж 2.4 ГГц, бо маршрутизатор має перевірити DFS-канали на предмет використання цих частот військовими.

  • Ольга Іванова

   Зверталися до служби підтримки, все робили згідно рекомендаціям але нічого не допомогло. Рекомендували відати до СЦ. Також роутер сам став перезавантажуватися.

  • Представник бренду

   Добрий день, Ольго!
   Перезавантаження відбуваються з підключеним USB-диском, чи й без диска також?

 • Тарас
  Продавець: Rozetka

  Перейшов на цей роутер зі старенького MiRouter 3G, прошитого на Padavan. Був спробував дешевшу модель від Асуса - RT-AX55 (це той, що в травні 2023 року у всіх став зависати намертво через баг прошивки) - він розчарував вкрай низьким приростом швидкості - не більше ніж на 50-150мБіт/с порівнюючи зі старим Xiaomi, дуже боявся відбиття сигналу та радіочастотних завад (реагував різким падінням швидкості). Дизайн цього ж роутера мене не цікавить, головне - функціонал та інтерфейс. З цим у ротура все в порядку. Користувацький інтерфейс AsusWRT - зручний та звичний після Padavan. Тестував в багатоквартирному будинку з цегляними стінами з гігабітним інтернетом, роутер - в центрі приміщення на антресолі. Через одну капітальну стіну та ще одну стіну в 1 цеглину на відстані 6м, на сучасному ноуті WiFi6 (модуль Intel Wi-Fi 6 AX200 160MHz) - швидкість 440/810, а поблизу роутера на відстані до 2м - 700-800 в обидва боки, пінг 7ми (speedtest.net). Прошивка роутера остання, версія 3.0.0.4.388_32271. При 1-2 підключених пристроях завантаженість ядер процесора лише епізодично підвищується до 3%, і то не всіх одразу. Оперативка зайнята на 50% з доступних 512Мб в режимі очікування (при тому, що VPN-сервер та торрент-качалку я не вмикав). Нагрів корпусу при цьому ледь відчутний (для бажаючих навантажити цей роутер на максимум можливостей влітку в закритому об'ємі - раджу прочитати його огляд га сайті overclockers.ua - з охолодженням тут не все добре). 4G-модем, принтер чи жорсткий диск в USB-порт ще не включав, проте в оглядах вказують про далеко не найкращу швидкість передачі даних з/на HDD

  Переваги:
  1) Апаратна частина - новий проц Mediateк 4 ядра по 2ГГц, 512 оперативки - із запасом на роки наперед. 2) Підтримка WiFi6 ах з шириною каналу 160Мгц 3) якісні (як для ніші середнього бюджету) комплектуючі. В RT-AX55 гірші, проте він і дешевший на 2тис грн.
  Недоліки:
  1) Охолодження компонентів поганеньке, проте якщо не навантажувати роутер торрентами і VPN, не ставити в шафу і не накривати подушками - критичного нагріву ви не побачите
  • Igor

   Тарас, ця модель використовує чіп Медіатек. Він не сильно гріється порівняно з чіпами Broadcom. Наскільки мені відомо, то вказана в огляді на Оверклокерс температура 68 градусів для сучасних напівпровідників не страшна.

  • Тарас

   Ігорю:
   Те, що чіп енергоефективний і сучасний, не говорить про те, що виробникові треба економити 5 центів на адекватному охолодженні в роутері, що позиціонується як "ігровий", і продається за досить високу ціну. Мій попередній роутер Mi 3G має з заводу масивний радіатор охолодження з ребрами, який накриває всі компоненти, що нагріваються. При цьому має набагато слабкіший і гарячіший процесор MT7621A з 2 ядрами на частоті 800МГц.

  • Igor

   Тарас, з точки зору користувача я з Вами абсолютно згоден. Хочеться мати ідеальний продукт, що буде працювати вічно.
   Але якщо спробувати глянути з точки зору виробника, то в умовах конкуренції здешевлення продукту - це питання виживання виробника. А якщо ще глянути, як зараз часто змінюються покоління пристроїв, то може й не потрібна ця "вічність роботи", бо навіть працюючі, але старі пристрої можуть не влаштовувати користувача швидкістю і функціоналом. У мене вдома лежить ідеально працюючий RT-N16. Але що з ним робити зараз - не знаю. :-)

 • Богдан Швець
  Продавець: Rozetka

  Після звичайного роутера 5 герц з 1 ядром, цей роутер небо і земля. Пінг впав по вайфаю у рази. Роутер видає по вайфай на s21 ultra та iphone 14 pro max по 900 мб, тоді як старий тплінк видавав 500-600. На пк у сусідній кімнаті по вайфай 600 мб. Дуже красивий та інформативний додаток. Однозначно рекомендую, покупкою більш ніж задоволений.

  Переваги:
  Зовнішній вигляд, запас продуктивності на перед, видає гігабіт, прекрасний додаток, понижує пінг у іграх.
  Недоліки:
  Хотілось би написати ціну, але у мене вже був дешевий 5гц роутер, і розумію що якість та надійність це не дешево