Маршрутизатори — пристрої, які дають змогу забезпечити безперебійний доступ до певної мережі зрощена з декількох ґаджетів. Компактні роутери об'єднують усі машини в єдину мережу та позбавляють від великої кількості дротів. Подібні прилади популярні не тільки в офісних приміщеннях, але й у звичайних житлових будинках і квартирах.

Розробники постійно виготовляють нові апарати, обладнані вдосконаленим функціоналом. Наявність додаткових властивостей робить їхню експлуатацію більш зручною. Останні моделі, крім забезпечення бездротового доступу до інтернету, також підтримують зовнішні накопичувачі, принтери, 3G-модеми, шейпер-трафік, IPTV, VPN-тунелі. Вартість виробів безпосередньо залежить від перерахованих вище особливостей, а також від популярності бренда.

Як вибрати маршрутизатор?

Перед тим, як розпочати вибирати оптимальний маршрутизатор, необхідно визначитися, які цілі та завдання мусить виконувати прилад. Для регулярних завантажень, організації медіасервісу і мережевого сховища знадобляться дорожчі пристрої.

Фахівці рекомендують звертати увагу на такі чинники:

  • Wi-Fi-модуль. Відмовтеся від виробів із вбудованою антеною, оскільки вони мають низький коефіцієнт посилення. Такий варіант підійде тільки для невеликої однокімнатної квартири. У разі поломки таку антену неможливо замінити. Тому краще придбати роутер із двома антенами, які забезпечать високу швидкість передавання даних. Не менш важливий момент — підтримувані стандарти Wi-Fi.
  • Апаратна начинка. Чим вище цей показник, тим більше інформації вдасться завантажити за короткий період часу. Занадто дешеві моделі не відповідають тарифному плану зі швидкістю до 100 Мбіт/с.
  • Програмний функціонал. Протоколи доступу до інтернету можуть відрізнятися. Сучасні пристрої мають PPTP, L2TP, PPPoE, динамічний і статистичний IP. Підтримання IPTV стане додатковою перевагою.
  • Додаткові функції. До цього параметру належать наявність USB-портів, принт-сервісу та торент-клієнта. Подібний багатофункціональний пристрій підійде тим, хто точно збирається користуватися цими властивостями. В іншому разі переплачувати немає сенсу.
  • Бренд. Одним із найпопулярніших фірм є TP-Link, але також попит мають вироби Asus, D-Link. Від китайських аналогів краще відмовитися, навіть, якщо за характеристиками вони набагато перевищать моделі відомих брендів.

З огляду на ці параметри, вдасться підібрати ідеальний варіант для дому, який дасть змогу налаштувати мережевий доступ до інтернету з різних ґаджетів. В офісні приміщення варто вибирати більш потужні вироби, оскільки до них підʼєднуються безліч ґаджетів водночас.

Перед оформлення замовлення ознайомтеся з відгуками про пристрій. Реальну думка людей дасть змогу дізнатися про відповідність приладу опису та характеристикам. Додаткову консультацію нададуть менеджери магазину.

Як налаштувати роутер?

Після купівлі маршрутизатора потрібно забезпечити його правильне налаштування. До більшості моделей додається інструкція або інсталяційний диск. Також є єдина схема для налаштування.

Насамперед необхідно приєднати до апарату інтернет-кабель через WAN-порт. Якщо все зроблено правильно, то замигають кілька світлодіодів.

Далі за допомогою дроту необхідно приєднати його до комп'ютерів. Для підвищення безпеки необхідно встановити власні пароль із букв і цифр. Увійдіть у браузер і введіть 192.168.0.1. У відкритому вікні змініть налаштування. Після введення нових даних натисніть кнопку «Застосувати».

У разі виникнення труднощів ознайомтеся з інструкцією й чітко виконайте вимоги, що в ній прописані.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Маршрутизатори?

Які є новинки товарів в категорії Маршрутизатори?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Маршрутизатори?

Маршрутизатори: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Маршрутизатор TP-LINK Archer A64 1399₴
Маршрутизатор TP-LINK Archer A8 WiFi 5 1799₴
Маршрутизатор ASUS RT-AX52 (90IG08T0-MO3H00 / 90IG08T0-MU2H00) 2299₴
Маршрутизатор TP-LINK Archer AX23 2199₴
Показати ще