Під час прибирання в домі використовуються різні агрегати, які неабияк прискорюють процес і заощаджують багато часу. Такі помічники для дому виконують одночасно кілька функцій: збирають пил і роблять генеральне вологе прибирання з освіженням повітря. Треба знати, як вибрати мийний пилосос і враховувати характеристики потужності.

Основні різновиди й характеристики мийного пилососа

На сьогодні доволі популярними є мийні пилососи. Конструкції дають змогу прибирати, чистити, мити та мало витрачати. Купити прилади можна в спеціалізованому магазині. Будь-який виробник зобов'язаний надати гарантію на продукт. До вад продукції належать велика вага, габаритні розміри, потреба в зливанні води після й під час використання, наливанні нової, а також сушінні відділення. Доволі високі в ціні.

Здійснюють кілька типів прибирання:

  • Для вологого прибирання.
  • Для сухого прибирання.
  • Для збирання води.

Застосування виробу дає змогу чистити різні типи поверхні: ламінат, лінолеум, паркет, килими, м'які та шкіряні меблі, вікна. Також прибирають сміття, усувають розлиту рідину, надають приміщенню свіжості, фільтрують і зволожують повітряні потоки.

Популярними моделями є бренди Zelmer, Thomas, Samsung, Karcher, Miele, LG, Dyson та інші. Велику роль відіграють трубка та шланг, які виготовляються з різних матеріалів. Сучасні різновиди комплектуються телескопічними трубками, які можна відрегулювати. Виробляються з пластику — невеликі за вагою, найпростіший варіант, алюмінію й сталі — прослужать тривалий час і порадують якістю.

Як зробити правильний вибір

Під час вибору насамперед варто враховувати потужнісні характеристики. Головним показником є не загальна сила, а потужність усмоктування. Моделі низької якості можуть бути з високою потужністю, але водночас споживати багато електрики. Показники можуть бути від двохсот п'ятдесяти до чотирьохсот вісімдесяти Вт. Що більше цифра, то продуктивніше робота.

Для прибирання лінолеуму, паркету, килима з невеликими ворсинками вистачить трьохсот Вт. Для очищення від шерсті домашніх тварин або килимів із довгим ворсом потрібна велика потужність. Принцип роботи: бруд і пил потрапляють до резервуара, де вода затримує всі забруднення, і назовні виходить чисте повітря. Велику роль відіграє система фільтрації. Вирізняють такі типи фільтрів мийних пилососів:

  • З аквафільтром. Чудовий варіант для прибирання кухні або коридору. Розташований водяний контейнер, який утримує пил і інший бруд і випускає чисте повітря. Має постійну силу всмоктування. Важливим елементом є прилад для змішування пилу та рідини. Прилад потребує особливого догляду, після кожного використання необхідно ретельно промити продукт. Характеризується великою вагою й великими розмірами.
  • З мікрофільтром. Вирізняють електростатичні, належать до тонкого типу прибирання.
  • НЕРА. Виробляє фільтрацію 99,95%. Часто використовуються для усунення пилку або так званих алергенів. Виготовляються зі скловолокна.

У деяких приладах трубка має електронний блок керування, який буває двох типів: дротовим і бездротовим. Друга група буває з інфрачервоним і радіокеруванням — працюють завдяки батареям. Продукція комплектується різними насадками, які призначені для різних типів поверхонь.

Розрізняють вертикальні та горизонтальні продукти. Перші випускаються з корпусом у формі циліндра або трапеції. Використовуються для великих приміщень. Горизонтальні зовні схожі на стандартні моделі та здатні вмістити від двох до десяти літрів. Для відпрацьованої рідини — від п'яти до двадцяти літрів. Під час вибору мийних пилососів варто прочитати та прислухатися до відгуків інших користувачів.