Власники дачних ділянок і заміських будинків знають, що без ручного садового інструменту не впоратися у веденні господарства. Ці пристосування призначені для спрощення догляду за квітами, деревами та кущами. Оскільки речі покликані спрощувати життя людини, їхня головна перевага ергономічність, легкість, простота експлуатації. У виборі обов'язково варто враховувати ці показники, а також рівень безпеки під час використання.

Різновиди ручного садового інструменту

Весь садовий інвентар класифікується на кілька типів. Виробники пропонують великий асортимент продукції, щоб користувач міг виконати будь-які завдання — від планування ділянки до стриження газону. На ринку трапляються набори продукції для копання й підгортання землі, для грядок і клумб, садіння й поливання тощо. Список інструментарію можна продовжувати ще довго, але щодня використовуються далеко не всі вироби. Зазвичай у гаражі дачника є 3-5 універсальних інструментів і вся робота тримається тільки на них.

Городній інвентар поділяється на такі типи:

  • Гілкорізи. Використовуються, як і секатори, для обрізання гілок, але ними зручніше формувати форму дерева.
  • Граблі. Другий за важливістю прилад на городі та в саду. Він призначається для розпушування, вирівнювання ґрунту і прибирання. На дачі знадобляться граблі різного розміру й типу, зокрема і віялові.
  • Лопати. Найпопулярніший товар. У виборі рекомендується перевіряти ручки на міцність і сталеве вістря на якість. Чим легшим буде інструмент, тим простіше покупцеві буде з ним працювати. Також потрібно враховувати зріст користувача, оскільки надмірно маленькі чи великі варіанти будуть викликати дискомфорт у багатьох частинах тіла.
  • Ножиці. Експлуатуються для зрізання живоплоту, високої трави в далеких місцях.
  • Секатори. За формою виріб схожий на ножиці, але він використовується для зрізання зайвих гілок з дерев і кущів, і для формування крони.
  • Сокири. Застосовуються для стовбурів дерев.

Виробляють гострі вироби часто з вуглецевої або неіржавкої сталі. Популярність має саме другий варіант, позаяк від неї ґрунт легко відстає, і він простіший в догляді. Є моделі лез з тефлоновим і антикорозійним покриттям, але у разі частої експлуатації він поступово починає облазити.

Поради щодо вибору

З настанням весни кожного дачника хвилює питання пошуку якісного інвентарю. Вибір має впасти на якісні вироби, але перш ніж їх обирати, потрібно розібрати, на що звертати увагу. Рекомендується спочатку почитати відгуки попередників і власників особистого городу. Тоді вибір буде простішим і швидшим.

Фахівці радять дивитися на матеріал виробу. Цей показник чільний над усіма, позаяк від нього залежить подальша робота у саду й на городі. Міцним і довговічним вважається ручний садовий інструмент зі сталі. А ось легкі моделі з різних сплавів заліза не відрізняються доброю репутацією й ненадійні.

У виборі механічного інвентарю від Fiskars рекомендується подивитися на лезо й ручку. Прилад має зручно лежати в руці і не ковзати. Є моделі зі змінними лезами, що подовжить термін експлуатації всього виробу.

Що ж стосується лопат, граблів і сапок, то потрібно враховувати їхнє призначення. Кожен тип виробу використовується в певних цілях і мають різні форми й розміри робочої частини. Обов'язково потрібно поміряти й підібрати їх під зріст покупця, а ще краще спробувати ними попрацювати. Ще радять придивитися до держака. Він має бути без зарубок, відколів, скалок і добре оброблений. Багато компаній обробляють його додатковими антисептичними засобами. Держак не має бути покритий лаком, фарбою або пластиком. Подібні варіанти будуть ковзати в руках і тільки ускладнювати роботу.

Від цілей і потреб залежить і ціновий аспект товарів. Кожен виробник має явні переваги, фішки й особливості. Краще купляти продукцію від перевірених компаній. У виборі інструментарію варто подбати і про додаткові речі, наприклад, про тачку, кошики, мішки і ящики. Такі аксесуари допоможуть компактно і в одному місці скласти всі прилади. Місце для зберігання теж важливий момент у купівлі, позаяк кожен товар має певні габарити, і покупець має відразу уявляти, де буде місце тієї чи іншої речі.

Показати ще