В арсеналі кожного садівника має бути тример для трави — пристрій, призначений для стриження газону. Цей агрегат належить до категорії must have для будь-якого власника приватного будинку. Він допомагає без особливих зусиль доглядати за прибудинковою територією. Адже бур'яни й занадто високі зарості зіпсують враження навіть про найбагатше оздоблений дім або котедж. Гарно оформлена й доглянута ділянка поліпшить враження про екстер'єр. Крім того, вона може затьмарити оздоблення зовнішніх стін і стати головним елементом композиції.

У разі наявності коси з мотором вам не потрібно боятися нашестя бур'янів. Ваші клумби завжди будуть доглянутими та гарними.

Історія, конструкція й різновиди тримерів для трави

Пристрої для стриження трави придумав техаський бізнесмен Дж. Болласт на початку 1970-х років. Виріб дістав назву weed eater. Згодом винахід підприємця здобув велику популярність. Садівники оцінили його зручність та універсальність. Сьогодні косарками користуються жителі всієї планети. Конструктивно вони являють собою довгу штангу. З одного боку закріплений мотор. З іншого — розміщена стригуча головка. Вона пускається в рух, коли вмикається двигун.

Переваги інструменту:

 • зручність експлуатації;
 • компактність;
 • широка сфера застосування;
 • висока швидкість і точність усунення заростей;
 • безпека.

Інвентар використовується для догляду за газонами, обрізування пагонів, гілок і невеликих дерев. З експлуатацією розбереться будь-яка людина. Пристрої самі по собі легкі. Для використання приладу не потрібно докладати багато зусиль.

Залежно від типу моторчика вироби поділяють на три великі групи — акумуляторні, бензинові, електричні.

Акумуляторні косарки — максимальний комфорт і ефективність

Ці моделі працюють на батареях, що потребують періодичного підзаряджання від електромережі. Тому власникам потрібно стежити за рівнем заряду. Бездротові девайси обладнуються літій-іонними або нікель-кадмієвими батареями.

Вибираючи такий акумуляторний тример для трави, треба звернути увагу на ємність батареї. Від цього показника залежить час безперервної роботи. Що більша ємність, то довше працюватиме агрегат без підзаряджання. На нього не треба багато часу.

Переваги механізмів на акумуляторах:

 • екологічність — на відміну від бензокіс, такі моделі не викидають у повітря шкідливих речовин, забезпечуючи в такий спосіб збереження довкілля;
 • мобільність — без електричного дроту пристрій надає повну свободу дій, ви можете підстригти бур'яни в будь-якому місці, не прив'язуючись до місця розміщення розетки;
 • невелика вага — акумуляторний інвентар є найкращим варіантом для жінок, він не потребує багато зусиль;
 • компактність — інструмент легко перевозити в транспорті, ви можете брати косарку на дачу.

Бензокоси — потужні пристрої для боротьби з високими й густими заростями

Мотор цих тримерів для трави працює на паливі. Він являє собою мініатюрний двигун внутрішнього згоряння. Такий мотор потребує періодичного заправляння. Він не споживає багато палива, що робить прилад ощадним помічником.

Агрегат працює в автономному режимі. Він не обмежує свободи оператора. Головна перевага мотокоси — висока продуктивність і ефективність. Вона дає змогу боротися з такими заростями, яким програє будь-яка газонокосарка. Механізм на бензині легко обрізає товсті гілки кущів і дерев.

Поряд із перевагами є деякі вади. Головний мінус — шум під час роботи. Мотор видає гучні звуки, тому підстригти газон рано вранці або пізно ввечері не вийде. Така робота порушить спокій домівників і сусідів. Другий недоробок — шкідливі газові викиди. У повітря потрапляють продукти горіння, що негативно відбивається на довкіллі. Також з'являється неприємний запах. Однак це незначний мінус. Бензиновий пристрій не завдає багато шкоди природі.

Електрокоса — універсальний помічник для дачі

Як зрозуміло з назви, такий тример для трави експлуатується завдяки електриці. Він обладнаний довгим дротом із вилкою на кінці. Вона потребує під'єднання до електророзетки. Такий садовий помічник може охопити діаметр 6 м. Обмеженість території — єдина вада моделі. Її легко виправити, якщо подбати про подовжувач. В іншому пристрій позбавлений недоробок. Він ефективно скошує бур'яни, не забруднює повітря, не шумить. Механізм не потребує регулярного заряджання, що створює простої в роботі. Його не потрібно заправляти паливом. У такий спосіб ви не маєте витрат на бензин, який набагато дорожчий за електрику. Косарка не споживає багато електроенергії. Мотор досить ощадний. Ви не відчуєте великих витрат на комунальні платежі.

Клас і конструкція

Вироби діляться на дві великі категорії — професійні та побутові. Перші варіанти використовуються в комунальній сфері й сільському господарстві. Вони вирізняються високою потужністю й автономністю. Такі моделі здатні обробити велику територію без дозаправляння або підзаряджання. Переважно професійні тримери для трави характеризуються нескладаною штангою. У цьому їхній мінус. Такі пристрої не зручні для транспортування. Їх не вийде взяти на дачу.

Побутові — найпопулярніші косарки. Вони згодяться для ділянки 10-15 соток. Цього досить для оброблення прибудинкової землі.

Агрегати розрізняються за конструкцією штанги. Вона буває:

 • вигнута;
 • нескладана;
 • пряма;
 • складана;
 • телескопічна.

Від типу штанги залежить зручність застосування й перевезення. Високі показники комфорту мають вироби з телескопічною штангою. Користувач сам регулює її довжину.

Інші особливості

Інвентар може бути колісним і ручним. Коси розрізняються залежно від різального елемента. Насадки бувають трьох типів:

 • волосінь;
 • диски;
 • ножі.

У професійному обладнанні передбачено відразу дві різальні деталі — волосінь і диски. Це робить косіння ефективнішим.

Прилади мають різні корисні деталі, які роблять їх використання зручнішим. Вони споряджаються ранцевим і плечовим ременями, що дає змогу закріпити механізм на спині. У такий спосіб знизиться навантаження на руки.

Насадки можуть регулюватися завдовжки. Пристрої можуть мати складану основу. Це полегшує транспортування. На всі ці нюанси потрібно зважати в разі купівлі інструменту для косіння.

Певне значення має бренд. Садовий мініінвентар випускають такі марки:

 • Алко — німецька компанія, заснована в 1931 році, крім косарок виробляє кліматичне обладнання;
 • Бош — бренд також походить із Німеччини, пропонує широкий спектр споживчих товарів, будматеріалів і автозапчастин;
 • Фореста — невелика тайванська фірма, що випускає садову техніку, її продукція вирізняється непоганим співвідношенням ціни та якості;
 • Макіта — японська торговельна марка, історія якої сягає понад 100 років, вона розробляє професійний електро- та бензоінструмент.

У Розетці ви можете придбати тример для трави від будь-якого бренда з доставкою по Україні.

Обрано 3160 товарів

Показати ще