Прихильники активного способу життя часто використовують екшн-камери для знімання унікальних моментів. Це пристрій здатен знімати від першої особи. Може використовуватися під час стрибка з парашута, гонок, катання на лижах, квадро-сафарі, швидких спусків і подібних подій. Також водії авто використовують їх як відеореєстратори. У таких випадках камера має спеціальну функцію, яка під час ДТП зберігає потрібний відрізок часу окремо. Міцна конструкція й корпус захищають від зовнішніх чинників. Малогабаритна камера захищена від потрапляння пилу, бруду та води.

Має надширококутний об'єктив із високим ступенем різкості. У деякі моделі встановлюють об'єктив «риб'яче око», які знімають на 170 градусів огляду. Відмінність екшн-камер від інших моделей — це те, що відео записується на великій швидкості. З англійської action означає дію. Звідси й походить назва пристрою. Можуть відобразити 60 кадрів за секунду, коли звичайні цифрові знімають 25-30 кадрів на секунду. Переважно відеотехніці властивий full hd запис. У багатьох моделях також вбудована сучасна технологія 4k.

Зовнішні дані екшн-камери

Найголовніше в конструкції камери — об'єктив. Вважається, що за високої світлопропускної здатності відео виходить кращої якості. Чіткість знімання залежить і від багатьох інших пов'язаних між собою чинників. Кут огляду визначає площу простору, який входить у кадр. Фокусна відстань вимірює проміжок між матрицею й оптичним центром лінзи.

Загалом камери мають ширококутну оптику, яка дає ефект перспективного спотворення. У деяких варіантах є функція зміни кута знімання, яка також дає коригувати зображення. Порівнюючи зі звичайною відеотехнікою, екшени не мають автофокусу.

Невіддільним критерієм є матриця приладу. Чим більша матриця, тим якісніше зображення. Стандартна матриця має параметри 36 на 24 мм. Але відеотехніка для знімання в русі обмежена в габаритах. Достатніми є 6,17 на 4,55 мм. Під час запису відеороликів враховується роздільна здатність матриці. Для формату 1080р вистачить 2 Мп. Є також на 8 Мп.

Внутрішня конструкція екшн-камери

Зняті відеоролики зберігаються безпосередньо в процесорі девайса. У разі стисненні відео може втрачати гарну якість. Від цього залежать показники бітрейта. Відповідно високий бітрейт має певну кількість біт для якісного збереження і відтворення. Оскільки екшн-відеотехніка має невеликі габарити, багато варіантів виготовляються без дисплея.

Зазвичай переглянути записаний ролик і налаштувати камеру можна через телефон або інші допоміжні модулі. Для цього використовуються додаткові функції Bluetooth і Wi-fi. Деякі моделі мають чорно-білий екран із налаштуваннями. Як з'ясувалося, не вся відеотехніка спочатку захищена від зовнішніх чинників. У таких випадках вибирається окремо спеціальний водонепроникний чохол або каркас із прозорого та міцного пластику. Здебільшого заряд батареї дає відзняти лише 40 хвилин дій. Деякі витримують більше часу, але не набагато. Для додаткового підзарядження використовують пауер-бенк, який підходить до багатьох ґаджетів.

Як зробити правильний вибір

Перед тим, як зробити вибір, варто визначитися для чого буде використаний відзнятий матеріал і яким він буде. Це домашнє відео, екстремальний вид спорту чи звичайна прогулянка. Не варто гнатися за кількістю мегапікселів. Потрібно враховувати лише їхній розмір. Процесор так само має відповідати параметрам матриці. В іншому разі, попри високі характеристики відеотехніки, вийде урізана версія відео. Від фізичної роздільної здатності матриці залежить якість відзнятого зображення.

Рекомендується ознайомитися з відгуками про виробників і моделі, що зацікавили. У різних варіантах кількість мегапікселів може бути однаковою, але ефект буде дуже відрізнятися. Це стосується й інших параметрів. Краще вибирати екшн-камеру із широким діапазоном. Для кріплення найчастіше використовують стандарт Gopro.

Обрано 1017 товарів

Показати ще 60 товарів