IP-камери: особливості та призначення

IP-камери – це повноцінні багатофункціональні пристрої відеоспостереження, які функціонують у межах комп'ютерних мереж. За своєю суттю, таке обладнання – це невеликий комп'ютер, який з'єднується з відеокамерою, що функціонує на операційній системі. На неї встановлено поштовий і FTP клієнти та багато інших корисних опційних характеристик.

Щоб обробляти й переглядати відеоматеріал, який знятий на IP-камеру, необхідно скористатися спеціально розробленими мережевими відеореєстраторами. Для цієї самої мети підходять реєстратори, побудовані на системі персонального комп'ютера й мають належні програмні налаштування. Найпростіший тип такого обладнання дає змогу переглядати зняті матеріали на персональних комп'ютерах або браузерах. Також можна дивитися відео на смартфонах або планшетах.

Основною перевагою, яку мають IP-камери, є можливість проводити оперативну трансляцію знятих подій на значні відстані. Так, фіксований відеозапис можуть транслювати на інші континенти за допомогою Інтернет-з'єднання.

За своїми конструкційними особливостям камери такого типу можна умовно розподілити на дві великі категорії:

  • Бездротові IP-камери вважаються найбільш сучасними пристроями свого різновиду. Для того, щоб їх під'єднати, абсолютно не треба розбиратися з численними дротами. Управління пристроєм здійснюється дистанційно. Вони передають записані сигнали бездротовим інтернет-з'єднання прямо на комп'ютер. Характеризуються чудовою швидкістю передачі відеозапису.
  • Дротові IP-камери привертають увагу своєю невисокою вартістю. Однак із їх встановленням доведеться трохи поморочитися. Такі типи обладнання приєднуються до персонального комп'ютера за допомогою кількох дротів, по яких і проходять сигнали. Вирізняються середньою швидкістю передачі даних.

Крім того, вулична IP-камера буває купольна і прихована за типом своєї конструкції. Обидва ці варіанти чудово підходять для встановлення як на вулиці, так і в приміщенні. Вибираючи апаратуру за цим принципом, насамперед варто орієнтуватися на місце майбутньої зйомки. Якщо відеозапис потрібно вести в прихованому форматі, треба вибирати камеру прихованого типу. Вона не буде помітною стороннім людям і не займає багато місця у монтуванні. Для відкритої записи цілком підійдуть купольні IP-камери. Вони ж вважаються найкращим варіантом для встановлення на вулиці завдяки високому захисту від механічних і кліматичних впливів.

Як вибрати IP-камеру

Вибираючи IP-камеру, варто орієнтуватися на кілька важливих показників. Насамперед важливо визначитися, який функціональний тип такого обладнання стане оптимальним саме для вас. За цим принципом знадобиться зробити вибір між дротовими й бездротовими моделями.

Важлива й підтримка додаткових функцій. Зокрема, необхідно визначитися, чи потрібне вам нічне знімання. Також важлива і якість знятого відеозапису. Особливо хорошими є моделі камер відеозапису, здатних надати файли у форматі hd. Такі моделі належать до класу топових IP-камер, проте якість відзнятого відео більш ніж виправдовує ціну.

Щоб зрозуміти, як проявляє себе конкретна модель в експлуатаційному процесі, рекомендується вивчити відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про переваги й вади кожного варіанта й порадять продукцію найбільш перевірених виробників. Зокрема, хороші відгуки отримують товари торгової марки Hikvision. Вони відрізняються високою якістю відеозапису й підвищеним терміном служби.

Показати ще 60 товарів