Комікси — давно вже не тільки для дітей

Індустрія розваг має безліч проявів, однак, комікси є одним із найпотужніших і найприбутковіших. Цілі всесвіти та світи, створені авторами коміксів, сьогодні є на папері, у кіно та на телебаченні, в інтернеті та літературі. Достатньо сказати, що всесвіт Марвел є найуспішнішою медіа-франшизою у світі — тільки на прокаті повнометражних фільмів про супергероїв цього вигаданого всесвіту компанія заробила майже 17 мільярдів доларів США.  Але ж є ще DC comics, аніме, манга, Наруто й багато інших проявів комікс-культури.

Що ж таке комікси?

Відповідь надзвичайно проста: комікси — це мальовані історії, розповіді в картинках. Цей різновид мистецтва поєднує в собі літературу й образотворче мистецтво. Комікси бувають найрізноманітніших жанрів, напрямків і стилів. Ще зовсім недавно, у середині 50-х років ХХ століття, була думка, що читати комікси — це доля дітей, мовляв, це жанр зовсім несерйозний. Однак, варто зробити застереження, що подібне говорили люди західного світу, а, наприклад, у Японії ставлення до коміксів було зовсім іншим. Та й у західних країнах комікси дуже швидко пройшли етап дитячості. Сьогодні вже нікого не дивує, що комікс-історія про Дедпула взагалі має рейтинг R — для людей віком від 16 років.

Серед жанрів коміксів заведено виділяти:

Чим відрізняються комікси в Японії?

Японці, як і у всіх інших проявах, змогли об'єднати західні віяння зі своєю традиційною культурою й мистецтвом. Ця нація взагалі дуже піклується про те, щоб у сучасному світі за глобального космополітизму не втратити свою самобутність. Крім того, пам'ятаючи про те, що найкращим захистом є напад, японці з успіхом експортують свій культурний і масовий продукт в інші країни. Так сталося і з коміксами. Японці не просто адаптували мальовані історії для себе, а створили кілька власних різновидів і стилів коміксів, які тепер користуються величезним успіхом у всьому світі.

Насамперед — це знамениті комікси аніме, які неможливо ні з чим сплутати. Персонажі із зовсім не японськими, величезними круглими очима, пастельні й акварельні кольори, надзвичайна жанрова різноманітність і адресна спрямованість на підліткову та дорослу аудиторію — ось основні особливості аніме. До речі, аніме — термін, який, все-таки, більше підходить для визначення японської анімації, а не для коміксів.  А ось історії, які розповідають в аніме, найчастіше взяті з традиційних японських коміксів манга. Манга — це цілі мальовані книги теж найрізноманітніших жанрів. Цікаво, що сучасні комікси Манга сформувалися після Другої світової війни, проте мають давні традиції. Дуже популярні японські комікси Наруто — це якраз і є одна з історій манга, де головним героєм є молодий ніндзя Наруто Узумакі, який мріє стати Хокаге — громадським лідером поселення ніндзя, найбільш шанованим і сильним.

Західні комікси — тільки про супергероїв?

Супергеройські комікси займають велике місце в цій індустрії. Але стилів і жанрів коміксів набагато більше. Дуже цікаві фантастичні комікси, істотну частку яких становлять історії, намальовані в стилях стімпанк і дизельпанк.

В Україні теж є власні комікси

Віднедавна традиція мальованих коміксів прийшла й до нашої країни. Поки їх не так багато, але популярність їх поступово зростає. Наприклад, не так давно вийшов комікс «Воля», до речі, у стилі стімпанк, який за короткий проміжок часу здобув велику популярність. Цей графічний роман, так теж іноді називають комікси, створений у жанрі альтернативної історії. Дія відбувається в 1917-1920 роках, за часів Української Держави гетьмана Скоропадського. В авторів вийшло ідеальне поєднання фантастичних припущень і реальної історії України. А купити комікси Воля, як і багато інших, можна на сайті ROZETKA.

Що спочатку — комікси чи кіно?

Найчастіше першим з'являється комікс, а вже потім за ним знімають кіно, малюють мультфільм, а іноді навіть пишуть книгу. Однак, буває й навпаки. Наприклад, всім відомі Сімпсони спочатку з'явилися в телевізійному «Шоу Трейсі Ульман», потім перетворилися на мультсеріал, а тільки потім перебралися на сторінки коміксів. До речі, зараз популярність набирає комікс Звірополіс, намальований за мотивами популярного анімаційного фільму студії Walt Disney Animation Studios.

Показати ще