Як часто потрібно мити вікна? Які мийні засоби варто застосовувати, а від яких відмовитися?

За зиму на вікнах і зовнішніх рамах завжди відкладаються пил і бруд, тому з настанням теплої погоди багато беруться до впорядкування скла.

Що таке засоби для миття вікон

На ринку побутової хімії сьогодні є широкий спектр мийних засобів для вікон. І перш ніж купувати нове, потрібно трохи розібратися в їхньому складі.

  • На основі ізопропілового спирту — мають розчинювальні властивості, швидко змивають легкі забруднення і плями від жиру. Не потребують обполіскування чистою водою, позаяк дуже швидко самі випаровуються з поверхні.
  • На основі бензилового спирту — часто в таких засобах у складі містяться піноутворювальні компоненти, за допомогою яких набагато легше видаляються стійкі плями. Зазвичай такі засоби наносяться на сильне забруднення й за 20-30 секунд воно зникає. Вікно залишається чистим без розводів і потьоків.
  • На основі нашатирного спирту — ідеальні для додання вікнам блиску, однак у них різкий і сильний запах, який для багатьох нестерпний.

Ціна всіх засобів для миття вікон зі спиртом досить демократична.

Крім перерахованих, сьогодні можна придбати засоби, у складі яких є рослинні поверхнево-активні компоненти. У них немає сильного різкого запаху, вони гіпоалергенні та видаляють усі типи забруднень.

Як додаткові елементи до мийних засобів для вікон можуть входити:

  • антистатик — не дає дрібним порошинкам прилипати до скла;
  • водовідштовхувальні елементи — запобігають запотіванню вікна;
  • силікон — також запобігає прилипанню пилу до вікна.

В інтернет-магазині Розетка представлені як спиртові, так і органічні засоби від відомих брендів. У каталозі магазина можна знайти засоби Clin, які належать до низького класу токсичності й ефективні також для люстр і дзеркал. Ними можна впорядкувати усі скляні та дзеркальні поверхні в домівці. Clin — це стандартний спрей, зі зручним розпилювачем. Завдяки регулятору є два режими розпилення — звичайний і з піною.

Додаткові інструменти для миття вікон

Безумовно, основний помічник у цьому процесі — засіб для миття. Але тут не обійтися без таких інструментів:

  • губка — найкраще вибирати з однією твердою поверхнею, яка краще та швидше видалить стійкі забруднення;
  • склоочисник із ручкою — дуже зручний інструмент для тих місць, куди неможливо дотягнутися рукою. Ручка може висуватися на різну довжину;
  • тканина — краще взяти бавовняну, що не залишає ворсу;
  • рукавички — оптимальний варіант для тих, хто береже шкіру та манікюр.

В інтернет-магазині Розетка можна не тільки купити засоби для миття вікон, а й усі супутні товари.

Крім скла, під час миття потрібно приділяти увагу рамам, а особливо склопакетам, підвіконням. Для їхнього миття не можна використовувати абразивні засоби, які можуть залишати подряпини на пластику. Оптимальний засіб — гель, який наноситься на губку, а потім змивається чистою водою. Це може бути спеціальний гель для миття склопакетів, а можна скористатися гелеподібними засобами для миття посуду.

Показати ще 60 товарів