Перебої з електропостачанням або тимчасове вимкнення електрики – явища знайомі, які не дають вести повноцінну діяльність. Вихід є — це генератор електрики, який можна вибрати та замовити прямо сьогодні в інтернет-магазині ROZETKA.

Пристрій генератора електрики

Основними вузлами електрогенератора є:

 • двигун — основний компонент усієї установки. Електрогенератори обладнуються дизельними, бензиновими, газовими двигунами.
 • Генератор змінного струму або синхронний генератор . До конструкції вузла входять рухомі та статичні комплектуючі: ротор — рухома деталь, статор — статична, постійний магніт або електромагніт, вихідні обмотки або обмотки збудження, контактні кільця й щітки.
 • Паливна система . Паливна ємність здатна підтримати безперебійну роботу електрогенератора до 10 годин. У невеликих генераторах для побутового використання — для дачі або для приватного будинку, паливний бак може бути закріплений зверху на корпусі конструкції. У промислових генераторах застосовується зовнішній паливний бак.
 • Регулювання вихідної напруги електрогенератора.
 • Вузли для охолодження, змащення, вихлопу . Тривала невпинна робота призводить до нагрівання вузлів електрогенератора. Вчасно здійснені вентиляція та охолодження допомагають запобігти нагріванню вузлів і деталей. Як охолоджувач для невеликих генераторів може бути використана вода. Для промислових установок застосовується водень, через здатність ефективнішого поглинання тепла. Вихідні з генератора вихлопні гази містять шкідливі хімічні токсичні компоненти, які відводяться системою вихлопу. Двигун генератора складається з рухомих вузлів, які треба періодично змазувати. Змащення дає змогу мати плавну роботу та неабияк збільшити ресурс усього агрегату.
 • Запуск електрогенератора відбувається від акумулятора . Завдяки зарядному пристрою, батарея генератора є в зарядженому стані.
 • Панель керування, на якій зображається інформація про роботу всіх вузлів, а також із неї здійснюється контроль роботи всіх аспектів установки.

Генератор електрики конвертує механічну енергію в електричну, прискорюючи рух електрозарядів, які є в дроті обмотки вузла, через зовнішнє електроколо. Саме потік електрозарядів і є вихідним електричним струмом, що надходить від електрогенератора.

Типи генераторів електрики за типом палива

Різновид палива — основний параметр, який впливає на економні та технічні характеристики генератора.

 • бензиновий . Мають доступнішу вартість серед приладів з аналогічними робочими параметрами. У них ресурс до 5 тисяч годин і потужність майже 12 кВт. У бензинового генератора невеликі габарити, вага, може поміститися в багажнику авто. Це економний агрегат, який використовується як джерело енергії на виїздах — для відпочинку, для дачі або для під’єднання електричних пристосувань та інструментів. Також може застосовуватися як додаткове джерело електроенергії під час аварійних ситуацій. Пристрій, потужність якого 2 кВт, може забезпечити енергією освітлення, роботу телевізора та газового котла в приватному будинку.
 • дизельний . Такий генератор може використовуватися як стаціонарний резервний агрегат для приватного будинку, так і як постійний на будівництві, коли є потреба в розвитку електрики до 15 годин за день. Потужність дизельних пристроїв варіюється від 5 до 25 кВт, що дає змогу в разі потреби під’єднати енергоємне обладнання. Габарити та вага дизельних установок великі та ресурс до 25 тисяч годин. Такі електрогенератори можуть працювати за великого перепаду температури, вони економні у використанні завдяки щадній ціні на дизельне паливо.
 • газовий . Генератори, що працюють тільки на газовому паливі рідкісні. Швидше трапляються гібридні агрегати, де робота на газі поєднується з бензиновим або дизельним паливом. Параметри електроенергії, які виробляються газовими генераторами — потужність, напруга, частота, ідентичні тим, що виробляються пристроями на інших типах палива. Газові генератори — альтернативне джерело електрики, який може забезпечити функціонування електроприладів вдома впродовж тривалого часу.

Купити генератор в Україні можна, не виходячи з-за робочого столу. Інтернет-магазин ROZETKA пропонує якісні моделі з різними типами палива.

Критерії вибору електрогенератора

Крім різних типів використовуваного палива, електрогенератори можуть відрізнятися за такими параметрами.

 • Постійного або змінного струму. У конструкцію генератора постійного струму входить рухомий ротор із додатковою обмоткою, який обертається навколо статора. Електрострум виробляється завдяки руху ротора. Генераторами змінного струму енергія виробляється через обертання ротора в магнітному полі. Прямокутний контур обертається навколо статичного магнітного поля.
 • Синхронні та асинхронні генератори. Конструктивно синхронні складніші. Вони виробляють чистіший струм і витримують пускові перевантаження. Застосовуються для під’єднання обладнання, яке реагує на перепади напруги в мережі — комп'ютери, інші електронні пристрої, електродвигуни. Асинхронні мають простішу конструкцію, стійкі до замикань у ланцюзі. Застосовуються для роботи зварювального устаткування.
 • Однофазні та трифазні . Ця характеристика пов'язана з типом струму. однофазні виробляють 220 В, а трифазні — 380 В. Однофазні найпоширеніші варіанти, оскільки застосовуються як автономне джерело електроенергії для побутового використання. Трифазні здатні забезпечувати енергією великі промислові об'єкти, будівлі.

У каталозі інтернет-магазину ROZETKA представлені моделі як для побутового застосування, так і потужні напівпромислові та промислові моделі з потужністю до 300 кВт. Для тих, хто зайнятий вибором електрогенератора для приватного будинку або для дачі, корисно буде прочитати відгуки тих, хто вже став володарем таких пристроїв.

Поширені питання та відповіді

Генератори: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Генератор бензиновий Rato R6000-L2 5.5/6 кВт AVR електричний пуск 30999₴
Генератор бензиновий Rato R3000-L 2.7/3 кВт AVR 13500₴
Генератор дизельний COVAX KDE 7000T 5/5.5 кВт електричний пуск 39999₴
Генератор бензиновый Rato R8500D-L2 Full Power 6.4/6.8 кВт . 1/3 фазы , AVR электрический пуск (R8500-L2FP) 34599₴
Показати ще