Щоб перебої в поданні електрики не впливали на життєдіяльність, варто подумати про придбання автономної електростанції. Такі агрегати – ідеальне рішення для приватних будинків або для дачі. електрогенератори можна розділити на декілька типів залежно від виду палива, на якому вони працюють. Одним із найпопулярніших варіантів є дизель-генератор.

N

Типи дизельних генераторів

N

Дизель-генератор або дизельна електростанція — установка, що виробляє електричний струм. Це може бути стаціонарний або переносний агрегат. Конструкційно пристрої такого типу об'єднують у собі генератор і дизельний мотор внутрішнього згоряння, які кріпляться до сталевої рами. Крім того, до конструкції входять контролювальні системи та системи моніторингу функціонування пристрою. Дизельні генератори можуть використовуватися як резервні джерела електроживлення на підприємствах або промислових об'єктах, а також для забезпечення електроенергією приватного будинку, дачі або котеджу.

N

Перш ніж купити дизельний генератор, варто визначитися із завданням, яке він мусить виконувати, та з умовами, у яких йому доведеться працювати. Якщо йдеться про генератор як про резервне джерело електрики, на випадок вимкнення централізованого, то в інтернет-магазині ROZETKA можна замовити маленький високообертовий пересувний генератор. Як основне джерело електрики варто розглянути промисловий низькообертовий варіант

N

Критерії вибору дизель-генератора

N

На коректний вибір розглянутого приладу можуть впливати такі характеристики.

N
  • потужність . Слабкий генератор не може забезпечити електрикою необхідне обладнання, а дуже потужний матиме великі розміри та вагу, використовуватиме зайве паливо, що призведе до подорожчання його експлуатації. Щоб розрахувати оптимальну потужність пристрою, потрібно знати потужність усіх приладів, які передбачається живити від агрегату. Підсумувавши потужність усіх приладів, які працюватимуть одночасно, отримаємо потужність генератора, яка необхідна. Рекомендується купувати дизельний генератор із потужністю, яка на 20-25 відсотків перевищує розрахункову потужність.
  • Місце монтажу . Дизель-генератор можна встановити в приміщенні або на вулиці. Якщо пристрій працюватиме на вулиці, то для таких умов експлуатації підходять генератори в шумозахисному кожусі, розрахованому на будь-яку погоду. Майданчик для встановлення має бути підготовлений, необхідно забезпечити систему підігріву для холодного сезону. Для безперебійної роботи дизельного генератора в приміщенні потрібно обладнати вентиляційні канали для припливу холодного та для виходу гарячого повітря. Також обладнати систему відведення відпрацьованих газів і встановити промисловий вентилятор.
  • Однофазний або трифазний . Однофазні виробляють 220 В, а трифазні — 380 В. Потужність однофазних дизель-генераторів є в діапазоні 5-20 кВт. Трифазна напруга виробляється потужнішими — від 30 кВт до 100 кВт електростанціями.
  • Тип двигуна . Дизель-генератори можуть бути обладнані малообертовими або високообертовими двигунами. Малообертові працюють на швидкості 1,5 тисячі обертів за хвилину та встановлюються в промислові електростанції з високою потужністю. Вони економні, витривалі. Мають тривалий ресурс, стійко переносять перепади температури. У високообертових доступна ціна, ними обладнуються невеликі дизельні генератори для побутового застосування.
  • Мобільність і конструкція . У дизель-генераторів може бути відкрита та закрита конструкція. У відкритих пристроїв маленька потужність до 6 кВт. Вони збираються в міцних сталевих рамах, завдяки невеликим розмірам і вазі їх можна переміщати по приміщенню. Закриті генератори обладнані шумоізоляційними кожухами, мають більшу вагу й обмежені в переміщенні. Завдяки шумоізоляційному контейнеру — це практично безшумний агрегат.
  • Синхронний або асинхронний . В асинхронних простіша конструкція, вони виробляють менш стабільний струм і обладнані захистом від замикання. Синхронні дизельні генератори оптимальні для побутового застосування, оскільки виробляють чистий струм, придатний для функціонування електронного обладнання, стійкі до великих пускових навантажень.
  • N
N

Також можна ще розглядати додатковий функціонал. Опції неабияк розширюють можливості дизельних електрогенераторів. Наприклад, автоматичне введення резерву — функція, яка автоматично запускає пристрій і, в разі збою централізованого подання електроенергії, переводить на автономне живлення споживача. 

N

Купити дизельний генератор в Україні можна впродовж декількох хвилин, оформивши замовлення в інтернет-магазині ROZETKA. У каталозі представлені моделі для побутового використання невеликої потужності, а також потужний армійський дизельний електрогенератор потужністю 50 кВт.

Обрано 733 товари

Показати ще