Насіння різних рослин люди стали вживати в їжу дуже давно, адже це не тільки смачно, але й корисно та поживно. Серед найпопулярнішого насіння в наших краях — це насіння соняшнику й гарбуза.

Насіння в каталозі ROZETKA

Соняшник, а якщо точніше його насіння — один з найкорисніших продуктів. Батьківщина цієї рослини — Північна Америка, звідки її завезли до Європи в 16 столітті під звучною назвою «трава сонця». Спершу його вирощували як декоративну рослину та лише в середині 18 століття з нього навчилися діставати олію.

Гарбуз — це рослина із родини баштанних, яка була відома ще ацтекам. Раніше використовували не тільки м'якоть гарбуза, але й стебла, з квітів робили відвар, але найкориснішим виявилося його насіння.

Чому варто в раціон вносити насіння соняшнику

У складі насіння соняшнику міститься вітамін Е, відомий антиоксидант. Ще його називають вітаміном молодості, позаяк він захищає клітини шкіри від впливу вільних радикалів. Усього лише 30 грамів ядер і організм дістає рекомендовану добову норму вітаміну Е.

  • Також у складі насіння є унікальна амінокислота аргінін. Він незамінний у разі підтримки нормального функціонування серцево-судинної системи. Завдяки йому стінки судин стають міцними й еластичними.
  • А користь цілого комплексу мінералів, що містяться в соняшникових ядрах, не можна переоцінити. Манган, цинк, селен, кальцій, залізо — сприяють регенерації й зміцненню кісткової тканини.
  • Насіння рекомендоване спортсменам і тим, хто зазнає важких фізичних навантажень, адже воно сприяє зміцненню м'язової тканини.

Інтернет-магазин Розетка пропонує своїм клієнтам купити насіння від відомих виробників. В асортименті магазину смажене, сире, солоне насіння, уся продукція в зручному розфасуванні.

Корисні властивості гарбузового насіння

На сьогодні відома майже тисяча сортів гарбузів, які ростуть на всіх континентах. Смак у гарбузового насіння трохи подібний до смаку арахісу. Самі ядра покриті захисною шкіркою кремового кольору. До корисних властивостей насіння гарбуза можна зарахувати багатий на мікроелементи склад:

  • У них представлена майже вся група вітамінів В, які сприяють зміцненню нервової системи, допомагають боротися зі стресами, депресіями. Вітамін молодості Е позитивно впливає на стан шкіри. Вітамін здоров'я С допомагає в боротьбі з простудними захворюваннями.
  • Кальцій сприяє побудові кісткової тканини, магній допоможе подолати проблеми, пов'язані з роботою серцевого м'яза, залізо потрібне тим, хто страждає на анемію й знижений уміст гемоглобіну в крові.
  • Фенольні сполуки, які є в складі насіння, — це потужні антимікробні речовини. За допомогою них можна усувати різні інфекції й боротися з вірусами.
  • Регулярне вживання гарбузового насіння допоможе налагодити вироблення серотоніну — відомого «гормону щастя», який допомагає знизити наслідки нервового напруження, нормалізує сон.

В інтернет-магазині Розетка можна придбати як неочищене, так і вже очищене гарбузове насіння в зручній упаковці.

Показати ще 56 товарів