Загальна характеристика пристроїв

Ультрабук є портативним комп'ютером, оснащеним процесором одного з трьох останніх поколінь, має зменшену товщину корпуса. При цьому вага пристрою зазвичай не перевищує 2-2,5 кг. Залежно від виробника, конкретна комплектація ультрабука може помітно відрізнятися, однак форм-фактор і загальний концепт припускають збереження невеликих габаритів і продуктивності.

Спочатку цей термін увела в обіг компанія Intel, коли розробники запропонували робити ноутбуки зі зменшеною товщиною. Ці пристрої отримали досить швидке поширення у світі і дійшли до сьогодні. Зараз можна легко придбати ультрабук, заглянувши в магазин комп'ютерної техніки або відвідавши його веб-сайт. 

Технічні особливості серії

Хочемо почати аналіз розглянутого типу комп'ютерів з того, що виробники роблять акцент саме на поєднання легкості й міцності конструкції. В основному для корпусу використовується метал – алюміній або сплави на основі магнію. Такий підхід дозволяє зменшити вагу й гарантує збереження внутрішніх компонентів при зовнішніх фізичних впливах. Зовсім легкі моделі можуть мати вагу менше одного кілограма, проте їх уже легко сплутати з нетбуками. Середньостатистичний ультрабук передбачає масу близько двох кілограмів.

Оскільки цей тип ноутбуків орієнтований на максимальну мобільність свого власника, пристрій оснащується акумулятором з підвищеною ємністю і збалансованим режимом енергоспоживання. Існують моделі, здатні пропрацювати майже добу без підзарядки, вирішуючи нескладні робочі завдання. Це вказує на те, що виробник приділив особливу увагу тому, як пристрій буде витрачати заряд при виконанні різних дій, і збалансував усі експлуатаційні характеристики. З іншого боку, вага моделі безпосередньо залежить від ємності акумулятора. Слід замислитися, чим розумніше пожертвувати – масою або тривалістю роботи.

Екрани ультрабуків мало чим відрізняються від екранів інших портативних комп'ютерів. Матриця може бути матовою або глянсовою, як і у звичайного ноутбука, але діагональ часто не перевищує 15,6 дюйма для дотримання концепції співвідношення між габаритами й потужністю. У той же час ціни на ультрабуки визначаються винятково комплектацією конкретної моделі й не мають загальної закономірності.

У цей тип пристроїв установлюються процесори з двома, чотирма, а іноді й вісьмома ядрами. Проте остання архітектура – це рідкість, адже виробникам необхідно економити не тільки простір усередині корпуса, а й інші ресурси. Так, при середньому рівні продуктивності пристрою можна бути впевненим, що використана інтегрована відеокарта. Цей аспект, безумовно, засмутить любителів пограти в комп'ютерні ігри, оскільки на такому ноутбуці коректно працювати будуть лише досить невибагливі іграшки.

Основні переваги ультрабуків

  • Вага до 2-2,5 кг.
  • Тонкий корпус.
  • Екран діагоналлю не більше 15,6 дюйма.
  • Процесор середньої продуктивності.
  • Інтегрований відеоадаптер.
  • Популярні роз'єми на торцях пристрою.
  • Акумуляторна батарея, що автоматично перемикається на режим зниженого енергоспоживання.

Підсумки

На сьогодні можна говорити про те, що ультрабуки в Україні ще не досягли піку своєї популярності. Це відбувається тому, що наші співвітчизники звикли купувати якомога більш «надійну» техніку і рідко жертвують продуктивністю на користь мобільності. Проте в західних країнах саме ультрабуки вважаються тим типом пристроїв, які повинні завжди мати при собі ділові люди. Такий комп'ютер пристосований для вирішення переважної більшості офісних завдань, роботи з документацією і виходу в Інтернет. Виробники окреслюють цей тип гаджета як діловий, що не залишає великого простору для маневрів у бік збільшення продуктивності або адаптації під потреби геймерів.

Обрано 627 товарів

Показати ще 60 товарів