Середньостатистична людина 70% вільного часу проводить за переглядом фільмів, серіалів, передач, це одне, з головних джерел різноманітності життя. Але для отримання максимального ефекту від телевізора важливо його відповідність нинішнім вимогам.

Великі компанії, такі як, LG, Samsung, Philips, Sony намагаються йти в ногу з часом, удосконалюючи продукцію, доповнюючи різноманітністю функцій. Але в ході цього прогресу споживач просто не встигає стежити за нововведеннями, що створює дискомфорт при виборі. Перед людиною постає питання, як з численного вибору моделей, придбати функціональний пристрій з великою кількістю характеристик.

Телевізори: основні характеристики

Класифікація ЖК телевізорів досить складна. Якщо заглиблювіися в деталі, то важливо вивчити: технології, стандарти, частоти, кодування, що нелегко для звичайної людини. Давайте ж докладніше розглянемо основні з характеристик, що знадобляться покупцеві при виборі.

Зовнішні відмінності

Деякі  компанії, що розвиваються, випустили моделі з OLED-екраном зігнутої форми, що збільшує занурення в трансльований сюжет і становить цікаве дизайнерське рішення. За рахунок такого рішення можна глибше зануритися в деталі того, що відбувається на екрані. Недолік полягає в погіршенні кута огляду, тому перегляд повинен бути відхилений не більше ніж на 35 градусів від центру, що не завжди зручно.

Також існують інші зовнішні особливості, які кожен підбирає під себе, колір, дизайн конструкції це вже індивідуальні вимоги споживача.

Технології створення зображення

LED-телевізори - ЖК-панель, що оснащена світлодіодним підсвічуванням. Світлодіоди, мають розташування по краях панелі (Edge led), або позаду кристалів (Direct led), створюють підсвічування ЖК матриці, яка регулює рівень світла, і формує зображення на екрані. При цьому чорний колір стає сірим.

Телевізори з OLED працюють інакше, підсвічування тут не потрібно за рахунок удосконалених світлодіодів. Окремо світяться пікселі виробляються найтонші відтінки кольорів. Дисплей здатний відтворювати «глибокий» чорний колір, це значимий фактор, що забезпечує поліпшену якість зображення. На рівні сприйняття OLED-екран виграє у LED по одному цього цінного властивості - здатність показати істинний чорний колір, але ця технологія дорога, хоча впевнено займає місце на ринку і можливо в найближчі роки витіснить LCD / LED-телевізори.

Так само, важливо звернути увагу, на ще одну нову технологію з підсвічуванням Ambilight, в цьому випадку за рахунок підсвічування висвітлюються стіни навколо екрану і візуально розмір зображення збільшується.

Роздільна здатність екрану

Цей параметр визначає кількість точок, з яких складається зображення, від цього залежить яскравість деталей, якість зображення.

Різновиди роздільної здатності екрану:

 • висока роздільна здатність - HD;
 • ультра висока - Full HD.

Чіткі Full HD екрани так само діляться на:

 • 4К (3840 × 2160 пікселів);
 • 8К (7680 × 4320 пікселів).

Для телевізорів з діагоналлю 42 дюйма і більше, дуже важлива висока роздільна здатність екрану (формат Full HD), це підвищує якість картинки.

Це нова ера в телебачення і після придбання такого телевізора з підвищеною чіткістю зображення будьте впевнені, що йдете в ногу з часом, а перегляд фільмів і передач буде насичений яскравими фарбами.

Функціональні особливості

 • З підтримкою Smart-TV. Ці моделі з WiFi модулем, підтримують доступ до інтернету, вбудованим браузером, що розширює перспективи для підключення Apple TV, перегляду фільмів через нові технології MEGOGO в підвищеному HD якості.
 • Моделі з 3D підтримкою. Зображення перетворюється в об'ємне.
 • Універсальні. Підтримка вище перерахованих функцій.

Як правильно обрати телевізор

Потрібно виділити ще деякі деталі, на які варто звернути увагу при виборі телевізора.

 • Діагональ екрану не менше 32-42 дюйма - вимагає установки на оптимальній відстані 2.5-3 метра, лише за таких умов для глядача не буде втрати якості зображення.
 • HDMI і USB роз'єми, допускає підключення гаджетів для перегляду улюблених фотографії та інших файлів на великому екрані з підвищеною чіткістю і природністю зображення.
 • Вбудований тв тюнер з діапазонами DVB-C, DVB-S2, DVB-T2, розширює доступ для перегляду цифрового телебачення і надалі не вводить в додаткові витрати.
 • 100Гц прийнятна частота оновлення панелі в сучасних джерелах передачі інформації, це впливає на чіткість картинки на екрані.
 • Товщина телевізора, залежить від підсвічування. Розрізняються більш тонкі з бічним підсвічуванням, ці моделі підійдуть для монтажу на стіну і більш габаритні з підсвічуванням позаду.
 • Таймер автоматичного відключення, для любителів нічного перегляду.

Перед тим як купити телевізор важливо порівняти ціни на різні моделі, проаналізувати вище перелічені фактори і зупинити вибір на тому телевізорі, що буде точно підходити під ваші вимоги.

Показати ще 60 товарів