Кожна модниця хоча б раз у своєму житті замислювалася, як правильно обрати та купити жіночу парасольку, адже вона має не тільки практичне призначення, але й слугує стильною родзинкою образу. Менш поширена назва — парасоль. На ринку представлена колосальна кількість цих корисних пристосувань для захисту від дощу та сонця. Вони розрізняються за розміром, механізмом, матеріалом виготовлення каркаса, дизайном. Серед величезного розмаїття кожна представниця прекрасної статі добере варіант, який влаштує її за функціональністю та зовнішнім виглядом.

Коротка історична довідка

Цей виріб було винайдено в Єгипті та Китаї практично одночасно — у XI столітті до н.е. У ті часи аксесуар вважався символом влади. Його могли мати тільки фараони/імператори та наближені до них люди. Спочатку пристосування були досить громіздкими. Висота однієї одиниці становила 1,5 м. У той час як її маса становила майже 2 кг.

Парасоль був символом багатства в іншій колоритній країні — Індії. Тут свита несла за знатними людьми кілька куполів. Що багатшою була персона, то більше пристосувань вона мала.

Суто жіночими аксесуарами куполоподібні вироби були в античному Римі.

У новому тисячолітті парасоль, як і раніше, вважався привілейованим символом. Він був поширений в усьому світі. Ця назва з'явилася у Франції в XVII столітті. Вона перекладається як «захист від сонця». Складана модель з'явилася в Парижі у першій половині XVIII століття. Спочатку її використовували для захисту від сонця. І тільки в Англії виріб пристосували для захисту від дощу.

Яку купити жіночу парасольку — складану чи тростину

Різниця між моделями полягає в габаритах. Каркас складаних модифікацій зменшується в розмірі у 2-3 рази. Компактні варіації легко поміщаються в дамській сумочці. Автоледі зберігають їх у бардачку машин. Такі мінівироби вирізняються невеликою вагою. Вони мають один мінус — схильність до механічного зламання. Такі атрибути складаються з великої кількості елементів. Що більше деталей, то ймовірніше зламання. Зношення однієї комплектуючої негативно відбивається на всій конструкції.

Тростина має великий розмір. У складеному вигляді її спиці щільно прилягають до каркаса. Вони не складаються в кілька разів. Тростина вирізняється простою конструкцією. Вона менше схильна до зламання і зношення. Однак тростину не покласти в сумочку або бардачок. Вона займає досить багато місця в шафі. У системі складання немає автомата.

Механізм складання

Розрізняють:

 • механіку;
 • напівавтомат;
 • автомат.

Механіка з огляду на простоту конструкції зарекомендувала себе як найнадійніший аксесуар. Відкривати й закривати його потрібно вручну. З плюсів механічної системи варто зазначити компактність. Мінус полягає в тому, що для відкривання купола потрібно докласти певних зусиль.

Багато панянок воліють купити жіночу парасольку-напівавтомат. Це найпопулярніший механізм. Щоб розкрити купол, треба натиснути на кнопку. Закривати виріб доведеться вручну. Напівавтомат — це вдале поєднання ціни та якості.

Автоматичні моделі набувають великої популярності через легкість у використанні. Для відкривання й закривання купола досить натиснути на кнопку. Це суттєво заощаджує час. Автомат зручний у великих містах, коли треба часто їздити в громадському транспорті.

Каркас і спиці

Каркас — це основа. Від нього залежить міцність, надійність і експлуатаційний термін. Тому до вибору цього параметра треба поставитися максимально відповідально. Варіанти:

 • сталь і сплави металів — трапляються частіше, ніж інші, славляться міцністю;
 • карбон — використовується в посилених моделях з об'ємним куполом;
 • алюміній — його плюс полягає в легкості, але є істотний мінус — це крихкість, тому на довговічність розраховувати не варто.

Якщо збираєтеся купити жіночу парасольку, зверніть увагу на її спиці. Вони розрізняються за якістю й кількістю. Елементи можуть бути вироблені з різних матеріалів. Від цього залежить їх надійність. Спиці виготовляються з таких матеріалів:

 • алюміній;
 • карбон;
 • сталь;
 • скловолокно;
 • дерево.

Кількість спиць варіюється в межах 5-24.

Інші параметри вибору

Певне значення має бренд. У Розетці ви можете купити жіночі парасолі таких популярних марок:

Це невичерпний список брендів. Аксесуари постачаються з Італії, Великобританії, Австрії, Угорщини, Японії та інших країн світу. Якщо хочете заощадити, обирайте українську продукцію. Знижена ціна зумовлена тим, що немає транспортних витрат.

Під час вибору враховуються такі особливості, як система антивітер. Велике значення приділяється дизайну. Популярні парасолі-навпаки, «Райдуги», прозорі моделі. Класика жанру — чорні вироби в капсулі та без неї. Доступні всілякі відтінки, малюнки та орнаменти.

Обрано 4000 товарів

Показати ще