Хрещення є однією з найважливіших подій у житті малюка. Дитину заведено хрестити до року. Однак багато сучасних батьків не поспішають із цим і вважають за краще хрестити дітей в 1-2 роки та старше. Але хай в якому віці ви вирішите хрестити малюка, одна річ залишається незмінною — вбрання. Церковний обряд заведено проводити у спеціальному ошатному вбранні — красивому, але без вигадливості. А який одяг для хрещення потрібен і як обрати правильний хрестинний набір для малюка, розглянемо в цій статті.

Одяг для хрещення: все, що треба знати хрещеній матері під час вибору вбрання

Одяг для хрещення — це перше урочисте вбрання у житті малюка, тому до його вибору потрібно поставитися з повною відповідальністю. Одяг обирає та підносить малюкові його хрещена мати. Решта членів сім'ї у виборі хрестинного вбрання не бере участі.

Обираючи малюкові одяг для хрещення, треба передбачити відразу два вбрання:

  • до початку церемонії : одяг, у якому приносять малюка до церкви, має бути зручним і з мінімальною кількістю застібок, щоб його можна було швидко зняти перед основною частиною хрещення — зануренням у купіль; оскільки сьогодні під час церемонії ведуться фотосесії, то одяг має бути ошатним і красивим;
  • після занурення в купіль : щойно малюк пройшов таїнство хрещення, йому знадобиться спеціальне хрестинне вбрання: сорочка для хлопчика та плаття з чепчиком для дівчинки.

Купити гарний одяг для хрещення з доставкою в Україні можна онлайн в інтернет-магазині ROZETKA. У каталозі ви знайдете все необхідне для хрещення малюка за демократичною ціною.

Обираємо гарний одяг для хрещення: поради й рекомендації

Комплект для хрещення дитини — це набір дитячого одягу й аксесуарів, потрібний для проведення церковного обряду. Крім обов'язкових атрибутів — крижма та натільного хрестика, — хрестинний набір може містити в собі такі елементи:

  • сорочка — довге трапецієподібне вбрання, у яке одягають дитину після церковного обряду;
  • головний убір — це може бути чепчик для немовлят або косинка для дівчаток; згідно з християнськими традиціями всі жінки мають покривати голову в будівлях для богослужіння, навіть новонароджені;
  • плаття — довге трапецієподібне плаття до підлоги білого кольору, прикрашене рюшами або мереживом;
  • пінетки — доповнення до основного вбрання, за бажанням.

Також для церковного обряду підійде спеціальний хрестинний костюм. На сайті ROZETKA представлені костюми двох різновидів:

  • роздільні, що складаються зі штанів і кофти або сорочечки та повзунків для найменшеньких;
  • суцільні комбінезони, що зовні схожі на трикотажних чоловічків.

Одяг для хрещення має бути вільним і виготовленим тільки з натуральних якісних матеріалів. Влітку для церковного обряду підійдуть вироби з бавовняної тканини, зокрема й м'яка фланель, а ось для хрещення взимку обирайте теплі моделі з махрового полотна.

Традиційно для обряду хрещення обирають білий колір одягу. Однак сьогодні допускається убрання й пастельних тонів. Також треба зазначити, що хрестинний одяг для дітей може бути як однотонним, так і з символічною вишивкою (хрестик, ангели, лоза та ін.)

Замовити одяг для хрещення малюка можна на сайті ROZETKA. У каталозі представлений великий асортимент якісного дитячого одягу за доступною ціною. Щоб ви змогли правильно добрати розмір хрестинного вбрання, для вашої зручності всі товари, представлені на сайті, вже згруповані за віком малюка. З докладною інформацією та відгуками покупців можна ознайомитися в картці товару.

Показати ще