Планшети з матрицею TFT (TN, MVA)

Вибираючи планшет, покупець, насамперед, звертає увагу на його головні технічні характеристики.

Чому важливо вибрати дійсно потрібний планшет

Планшети мають відповідати тим завданням, які перед ними ставлять. Основні параметри, які важливі під час вибору електронного апарата:

  • Продуктивність.
  • Дисплей.
  • Оперативна і вбудована пам'ять.
  • Мережеві модулі.
  • Операційна система.
  • Роз'єми.

До вибору необхідно підійти відповідально. Важливо, для якої мети переважно вибираєте ви планшет, і де ним доведеться користуватися. Це може бути апарат для ігор, перегляду відео або для виконання професійних обов'язків. Його можна використовувати в дорозі, на роботі чи вдома. Все це має враховуватися, і найкраще купувати універсальний планшет із максимальною кількістю функцій і якісними характеристиками. Але це дорого, і, можливо, вам забракне на нього коштів. Тоді потрібно придбати девайс із найбільш корисними для вас функціями й без особливих надмірностей.

Основний параметр, що звертає на себе увагу — якість зображення. А воно залежить від матриці, з якої складається екран. Від неї ж залежить і ціна планшета. Розглянемо технологію створення матриці TFT і її різновидів TN і MVA, яка стоїть на дисплеях бюджетних планшетів.

Технологія виготовлення екранів із матрицею TFT

TFT-матриці виготовляються на основі тонкоплівкових транзисторів, а вже після цього з матриці виробляють дисплей. TFT-матриця буває декількох видів — IPS, PLS, TN, MVA і всі вони керуються тонкоплівковими транзисторами. Але є різниця в технологіях їх виготовлення.

Вже згаданий нами різновид TN матриці, це досить застаріла конструкція, зі своїми перевагами й недоліками. З переваг важливо вказати низьку ціну й миттєвий час відгуку. Але, порівнюючи якість, розумієш, що вони програють іншим типам.

Насамперед це стосується кута огляду. Під час нахилу монітора або перегляду його під кутом картинка блякне, зменшується насиченість колірної гами. Зображення значно тьмяніє і під час роботи з планшетом на сонці.

MVA технологію було введено як середнє між застарілими TN і сучасними IPS. Завдяки розробкам компанії Hitachi, вдалося значно збільшити кут огляду, що становить 160 ° (під час використання матриці IPS цей показник становить 178°) і збільшити яскравість і насиченість кольорів. Вартість дисплеїв із такою матрицею є середнім значенням між TN і IPS матрицями.

У кожному типі планшетів використовуються свої технології виготовлення екранів. Наприклад, TN матриці використовуються для дисплеїв у дешевих планшетах Bravis NB701 з ціною всього 40 $, але вони мають 4-ядерний процесор і вбудовану пам'ять на 8 ГБ із можливістю збільшення її обсягу. Вартість апаратів з MVA трохи вища й починається від 60 $. Але в цьому разі ви вибираєте електронний пристрій із якіснішим зображенням.

Планшети з матрицею TFT (TN, MVA)

Обрано 175 товарів

Показати ще